Rečiausios spalvos akys – žalios ir violetinės

Kokia yra rečiausia akių spalva? Iš pažiūros paprastas klausimas iš tiesų yra gan sudėtingas. Kadangi viena akių spalva gali būti labai reta vienoje pasaulio vietoje, antra – kitoje. Tačiau mokslininkai tikina, žinantys rečiausias akių spalvas.

Lyderiauja – žalia

Nors konkrečių įrodymų trūkstama, moksliniai šaltiniai tvirtina, kad žaliaakių pasaulyje vos 2 procentai. Nors procentais toks skaičius atrodo juokingai, tačiau paskaičiavus paaiškėja, kad– tai 146 milijonai pasaulio gyventojų arba kitaip daugiau nei Meksikos ar Japonijos populiacija. Kai tam tikrose pasaulio vietose žaliaakiai yra visiškai normalu, kitose – jų apskritai nėra. Būtent todėl procentas ganėtinai mažas.

Taip pat dažna klaida – žaliaakius maišyti su rusvų akių šeimininkais. Geriausia pastebėti skirtumą dienos šviesoje tokias akis palyginti su žaliaakio. Skirtumas turėtų būti akivaizdus.

Žalia akių spalva populiariausia Šiaurės ir Centrinėje Europoje, nors žaliaakių gali pasitaikyti ir Pietų Europoje, taip pat – Vakarų Azijoje. Nors daugumoje pasaulio šalių populiariausios yra rudos akys, keleto šalių gyventojų populiacijoje dominuoja žaliaakiai bei mėlynakiai.

Vienos tokių šalių – Škotija ir Airija, kur net 86 procentai gyventojų turi arba mėlynas, arba žalias akis. Islandijoje šis procentas dar didesnis, ypatingai tarp moterų – čia jų 89 procentai. Kalbama, kad žalias akis dažniau turi moterys nei vyrai. Dar netikėčiau yra tai, kad žalias akis, gali turėti bet kurios rasės žmogus, bet kurioje pasaulio vietoje.

Violetinės akys

Antra pagal retumą akių spalva – violetinė. Pasakytumėte, ar aplamai yra violetinės spalvos akių. Tačiau būtent tokiomis akimis garsėja Elizabeth Taylor. Teigiama, kad jos akys tokios ryškios mėlynos spalvos, kad prie tam tikro apšvietimo tampa visiškai violetinės. Maža to, įžymybė turi dar ir keistą genetinę mutaciją – dvigubą blakstienų liniją.

Taip pat violetinėmis akimis pasižymi žmonės, turintys albinizmą. Jų oda dažniausiai labai balta, nes jiems trūksta pigmento, o akys – violetinės spalvos (apšviestos ryškios šviesos tampa raudonos).

Gyvenant Lietuvoje, tikriausiai nė nebūtume pagalvoję, kad rečiausia akių spalva – žalia. Tačiau tai tik leidžia pasijausti truputį ypatingiems, nes žaliaakių mūsų krašte netrūksta. Džiaukimės ir didžiuokimės savo išskirtinumais, kurie kituose pasaulio kampeliuose būtų vadinami egzotika.

Parašykite komentarą