traiškanoja akys

Kodėl traiškanoja akys?

Traiškanos gali atrodyti normalus reiškinys: juk su juo yra susidūręs kiekvienas žmogus. Tačiau niekas nesusimąsto, jog tai gali įspėti apie netinkamą akių lęšių priežiūrą ar gresiančią ligą. Aptarsime, ką reikėtų žinoti apie traiškanas ir kokie jų požymiai gali įspėti apie pavojų.

Traiškanos, atsirandančios dėl netinkamo kontaktinių lęšių naudojimo

Nedidelis kiekis traiškanų yra normalus dalykas – tai akių valymosi būdas, kurio metu pašalinami nešvarumai. Visgi naudojant kontaktinius lęšius reikia atkreipti dėmesį į traiškanų kiekį. Jeigu akys ryte intensyviai traiškanoja, reiškia, jog ragenoje yra per mažai deguonies ir akių sekrecijos liaukos išskiria didelį kiekį baltymų. Tai sukelia komplikacijas ir akys pradeda intensyviai traiškanoti, o vėliau – pūliuoti. Ilgainiui dėl to gali išsivystyti keratitas (ragenos uždegimas).

Dažniausiai gausiau traiškanoja akys tų lęšių naudotojų, kurie tiesiog neatsižvelgia į tinkamą jų priežiūrą. „Biofinity“ lęšiai – puiki išeitis norint apsisaugoti nuo didelio traiškanų kiekio, nes išskirtinis deguonies ir drėgmės pralaidumas neleidžia išsiskirti baltymams, apsaugo akis nuo traiškanojimo ar pūliavimo.

Derėtų nepamiršti ir dar vieno niuanso. Kartais pagausėjęs traiškanų kiekis gali reikšti, jog Jūsų kontaktiniai lęšiai tiesiog paseno, ant jų susikaupė daug nešvarumų arba jie yra pažeisti. Norint, jog lęšiai būtų tinkami naudoti kuo ilgiau ir apsaugotų akis nuo traiškanų, svarbu pasirinkti kokybiškus ilgesnio galiojimo gaminius. Vieni iš tokių yra mėnesiniai „Biofinity“ lęšiai. Jie prisotinti dideliu kiekiu drėgmės, o galiojimo laikas siekia netgi iki 29 parų. Be to, šių lęšių nereikia išsiimti nakčiai. Dėl šios priežasties jų nederėtų liesti rankomis (nebent valymo, įdėjimo ir išėmimo metu): tai apsaugos nuo papildomų nešvarumų ar mechaninių pažeidimų.

Traiškanos įspėja apie grėsmę

Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai, koks kiekis traiškanų yra aplink Jūsų akis, bet ir kokios jos spalvos. Jeigu traiškanos baltos ir jų nėra daug – tai sveikai besivalančių akių požymis. Jos lygiai taip pat valosi, kai naudojami „Biofinity“ lęšiai. Tačiau jeigu traiškanos žalsvos arba gelsvos spalvos – reikėtų sunerimti. Itin svarbu atkreipti dėmesį, ar kartu su jomis nepasirodo lipnūs dariniai – išskyros. Tai gali būti pirmieji uždegiminiai organizmo požymiai, dėl kurių reikėtų neatidėliojant kreiptis į gydytoją. Gelsvos ar žalsvos traiškanos gali būti vokų krašto, ragenos ar junginės virusinio uždegimo simptomas.

Traiškanos – tai ne tik įspėjimas apie netinkamą kontaktinių lęšių priežiūrą. Dėl to jei pakeitėte įpročius, o akys vis tiek gausiai traiškanoja, apsilankykite pas gydytoją. Primename, kad tiek dėl lęšių pasirinkimo, tiek dėl priežiūros visuomet galite pasitarti susisiekę su Gerilesiai.lt konsultantais.

Parašykite komentarą