Vaikas su kamuoliu

5 požymiai, kad jūsų vaikas jau pasiruošęs kontaktiniams lęšiams.

Neretai susiduriame su dilema: vaikas prašo kontaktinių lęšių, tačiau mes nežinome, ar jis jiems pasiruošęs. Vis dėl to, juk tai yra medicininis, priežiūros reikalaujantis prietaisas.

Nėra nustatyto specifinio amžiaus, kada galima pradėti nešioti lęšius. Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir tampa pasiruošęs skirtingu metu. Žemiau pateikiame penkis požymius, kurie rodo, kad vaikas gali pradėti nešioti kontaktinius lęšius. 

1. Vaikas pats prašo kontaktinių lęšių

Atrodo, akivaizdu, tačiau tas, kuris yra nepatenkintas savo akiniais, bus daug labiau motyvuotas tinkamai prižiūrėti lęšius. Pats jaunuolis, o ne kas kitas, turėtų išreikšti poreikį nešioti lęšius.

2. Vaikas yra pareigingas

Vaikas atlieka savo pareigas pats, jam nereikia priminti ar prašyti pakartotinai.

Vaikai, kurie rodo atsakomybės ženklus kitose gyvenimo srityse, yra geri kandidatai kontaktiniams lęšiams. Jeigu taip nėra, galima palaukti metus ar du. Niekas nenori nuolat priminti savo vaikui išsiimti lęšius ar atlikti kitus su jų priežiūra susijusius veiksmus.

3. Tvarkingas ir rūpinasi higiena

Kai kuriems vaikams patinka išsipurvinti, jie nemėgsta praustis ar plauti rankų. Tai nėra blogai, tačiau kalbant apie lęšius, tai sukeltų nemažai problemų ir padidintų riziką susidurti su akių infekcijomis ar kitomis akių ligomis.

4. Vaikas rūpinasi savo akiniais

Akiniai yra brangus ir delikatus reikalas, o vaikai, kurie nepalieka savo akinių autobuse, nemėto jų kur papuola ir tiesiog nuoširdžiai prižiūri juos, analogiškai kruopščiai prižiūrės ir kontaktinius lęšius.

5. Vaikas užsiima sportine veikla

Kontaktiniai lęšiai yra puikus sprendimas mėgstantiems sportą. Lęšiai suteikia geresnį regėjimo lauką, daugiau akių apsaugų galimybių, nereikia jaudintis, kad akiniai nuslys dėl prakaito ar kas nors juos sulaužys ir sužalos jaunuoliui veidą.

Pabaigai

Nėra tinkamo ar netinkamo amžiaus pradėti nešioti lęšius.  Tam tikrais atvejais lęšius nešioja netgi kūdikiai ar ikimokyklinio amžiaus vaikai. Geriausia yra stebėti atžalą bei jo įpročius ir patiems nuspręsti ar jaunasis šeimos narys jau pasiruošęs. Jeigu pats nori ir prašo kontaktinių lęšių, yra tvarkingas, pareigingas, motyvuotas ar aktyviai sportuoja.

Parašykite komentarą