Akių lęšiai ir technologijos

Visi jau esame girdėję apie Google išmaniuosius akinius, kurie suteikė galimybę fotografuoti, filmuoti, naršyti internete ar naudotis jais vietoje įprastos GPS sistemos. Tačiau ar kada pagalvojote apie technologiškai praturtintus išmaniuosius akių lęšius, kurie gali filmuoti, fotografuoti ar atlikti kitas svarbias mums funkcijas? Tokie lęšiai – realybė. Pateikiame įdomiausius ir išradingiausius technologiškai patobulintus akių lęšius.

1. „Sony“ išmanieji lęšiai su integruota kamera.
Šie lęšiai gali įrašyti ir rodyti vaizdą prieš pat akis, tik mirktelėjus bei atskiriant sąmoningą žmogaus mirktelėjimą nuo įprasto (įprastas žmogaus mirksnis trunka 0,2-0,4 sekundės, o sąmoningas mirktelėjimas ilgiau nei pusę sekundės). Sumirksėjus ilgiau nei pusę sekundės, akių lęšiai pradeda automatinį vaizdo įrašinėjimą ir visą nufilmuotą medžiagą perduoda tiesiai į išorinį talpinimo įrenginį, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Nuostabus išradimas, leidžiantis pamatyti kitiems viską Jūsų akimis.

2. Kontaktiniai lęšiai su įmontuotu „teleskopu“.
Šie lęšiai, tai ypatingas Pentagono projektų produktas, kuris laisvai prieinamas visuomenei, o jų ypatybė – teleskopinio binokuliarinio bioninio regėjimo galimybė. Juos galima naudoti kasdien, o paprastu mirktelėjimu perjungti įprastą regėjimą į teleskopinį. Šių akių lęšių konstrukcija veikia kaip reflektorinis teleskopas. Kai teleskopo apačioje esantis veidrodis padidina vaizdą naudojant atvirkštinį atspindį ir suprojektuoja jį ant vyzdžio per centrinę kiaurymę veidrodyje. Vaizdas padidinamas 2,8 karto. Perjungti į padidinimo režimą galite paprastu dešinės akies mirktelėjimu, o sugrįžti prie įprasto vaizdo – kairės akies pagalba. Į natūralų akių mirksėjimą, kaip ir „Sony“ lęšiai – nereaguoja. Kadangi akies obuoliui reikalingas deguonis, linzėje yra kanalai oro cirkuliacijai. Lęšiai puikiai tinka silpnaregiams ir senyvo amžiaus žmonėms.

3. Kontaktiniai lęšiai su grafenu, leidžiantys lengvai matyti ir tamsoje. Daugelis žinome, jog egzistuoja įprasti naktinio matymo prietaisai, tačiau jie dideli ir nepatogūs. O kas būtų, jei naktinio matymo technologiją būtų galima suderinti su kontaktiniais lęšiais? Tai išbandė amerikiečių mokslininkai. Po daugybės eksperimentų ir tyrimų jau siūloma išmėginti prototipinius akių lęšius, padėsiančius geriau matyti naktį be įvairių prietaisų ne tik specialistams, bet ir įprastai visuomenei. Mokslininkai mano, jog infraraudonuosius spindulius galintys užfiksuoti grafeno lęšiai bus panaudoti ne tik kuriant naktinio matymo prietaisus. Technologija taip pat galėtų padėti gydytojams stebėti kraujotaką prieš tai pacientui neatliekant jokių papildomų tyrimų. Tai nėra rentgeno spinduliai, bet išradimas visai arti to.

4. Google išmanieji lęšiai – pagerins diabetu sergančių žmonių gyvenimo kokybę.
Google – technologijų ir inovacijų kalvė. Visai neseniai išleidusi išmaniuosius akinius nestovi vietoje, juda toliau ir jau 2019 – aisiais žada išleisti ir išmaniuosius Google lęšius. Šie lęšiai tikrai bus ypatingi. Kompanija siekia sukurti lęšius, galinčius matuoti gliukozės lygį dėvėtojo akių ašarose. Šis išradimas leis diabetikams atsisakyti pastovių kraujo testų ir piršto badymų, kuriuos jie kasdien privalomai atlikdavo, matuodami gliukozę kraujyje.

PABAIGAI
Kontaktiniai lęšiai tampa ne tik regėjimo korekcijos priemone, bet ir kitų mūsų problemų sprendimo, mokslininkų naujų technologijų ir inovacijų objektu. Panašu, jog ši regos korekcijos priemonė ir toliau bus tobulinama ir netolimoje ateityje sulauksime dar daugiau įdomesnių išradimų susijusių su ja. O Jūs? Ar išdrįstumėte išbandyti bent vieną iš šių, mūsų išvardytų modernių kontaktinių lęšių variantų?

Parašykite komentarą