Pavasarį, atšilus orui ne tik daugiau laiko praleidžiama lauke, bet ir dažniau leidžiamasi tiek į poilsines, tiek į pažintines keliones. Deja, kai kurie kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės baiminasi keliauti manydami, kad lęšių priežiūra išvykos metu – pernelyg sudėtinga. Visgi dažnai keliaujantys žino, kad lęšiai nesukelia diskomforto, jeigu išvykai tinkamai pasiruošiama: įsigyjami įvairūs skysčiai, lęšių dėkliukai, akių lašai. Norėdami kelionės metu išvengti nemalonių situacijų, įsitikinkite, jog su savimi turite visas priemones, reikalingas lęšių bei pačių akių priežiūrai.
Kontaktinių lęšių priemonės – įvairioms situacijoms
Lęšių naudojimas kelionėje – beveik toks pat kaip namuose. Deja, išvykoje dažnai nėra galimybės greitai grįžti į viešbutį, todėl reikėtų pasirūpinti būtiniausiomis priežiūros priemonėmis, kurių gali prireikti kelionės metu. Viena svarbiausių yra lęšių dėkliukas, pripildytas švariu lęšių skysčiu. Ir nors nešiojantiems lęšius tai turėtų būti savaime suprantama, tačiau kartais nutinka taip, jog lęšiai prieš kelionę įsidedami, o indelį pasiimti tiesiog užmirštama.
Naudojantys savaitinius ar mėnesinius lęšius turėtų nepamiršti ir lęšių skysčio. Dėl užklupusių kelionės rūpesčių dažnai pasiimami tik akių lašai, o lęšiams skirtas skystis paliekamas. Be to, planuojantys skristi lėktuvu turėtų pasitikrinti, ar buteliuko talpa nėra didesnė nei 100 ml. Jeigu šis kiekis viršijamas, reikėtų perpilti į mažesnį, kad jį būtų galima lėktuve turėti kartu su savimi.
Kelionėje gali nutikti netikėtumų, kurių metu kontaktinius lęšius įmanoma netyčia sugadinti, suplėšyti ar pamesti. Todėl net jeigu įprastai lęšių nesugadinate ir keičiate juos tik pasibaigus rekomenduojamam nešiojimo laikui, negalite būti tikri, jog taip nutiks ir kelionėje. Kad būtumėte tinkamai pasiruošę tokiems atvejams, reikėtų būtinai įsidėti bent vieną atsarginių lęšių porą arba akinius, jeigu juos turite.
Nepamirškite, kad kartu su Jumis turėtų būti ir akių lašai. Dėl dažnai dėl besikeičiančių oro sąlygų akys gali pernelyg išsausėti. Naudodami lašus išvengti nemalonaus pojūčio, akių paraudimo ir apsaugosite akis nuo galimo uždegimo.
Didelis dėmesys – švarai ir higienai
Ypatingas higienos normų laikymasis nešiojantiems lęšius visada labai svarbus. Kelionėje dažnai nebūna galimybės nusiplauti rankų ar veido, todėl reikėtų pasirūpinti švaros priemonėmis, kurios padėtų nusivalyti purvą bei išvengti infekcijos. Pateikiame keletą šių priemonių pavyzdžių:
Drėgnos servetėlės. Rekomenduojama įsigyti kasdienei akių vokų ir odos higienai skirtas servetėles, kuriomis galima nusivalyti ir rankas. Jos pravers situacijose, kai nebus galimybės nusiplauti veido bei rankų vandeniu. Taip pat patariama jas naudoti, kai lašinami akių lašai. Taip sumažėja rizika į akis patekti dulkėms ir kitoms dirginančioms dalelėms.
Valomasis gelis. Tai sterili priemonė, skirta visavertei akių vokų ir blakstienų priežiūrai. Panaudojus gelį nereikia odos nuprausti, todėl jis labai patogus.
Akių ploviklis. Tai į vienkartines dozes suskirstytas tirpalas, kuris ypač tinka akių higienai. Jis švelniai nuplauna ir nuramina akis.
Kelionėje taip pat gali praversti ir muilas, dezinfekcinis rankų skystis ar nosinaitės. Visos šios higienai palaikyti skirtos priemonės neužima daug vietos, o be jų išsiversti gali būti sunku. Stebėkite turimą jų kiekį, kad kelionės metu nepritrūktumėte.
Galite visiškai nesibaiminti keliavimo su kontaktiniais lęšiais. Akių lašai, specialūs dėkliukai bei kiti priežiūros reikmenys padės išvengti akių problemų. Iš anksto tinkamai pasirūpinę lęšių priežiūra, ramiai mėgausitės kelionės įspūdžiais ir malonumais.