jautrios akys

Jautrios akys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Jautrios akys – tai, su kuo susiduria nemaža dalis žmonių. Dažniausiai jautrumas pasireiškia akių perštėjimu, paraudimu ir bendru nuovargiu. Diskomfortą gali lemti išties daug kas: nuo įgimtų organizmo savybių iki išorinių žalingą poveikį turinčių veiksnių. Prie to dažniausiai nemažai prisideda ir įtemptas darbas kompiuteriu ar laisvalaikio leidimas naudojantis išmaniaisiais įrenginiais. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti jautrias akis?

Pasirūpinkite švelnia akių higiena

Visų pirma, tiek skundžiantis jautriomis akimis, tiek nejaučiant jokio diskomforto labai svarbu tinkama higiena. Jei jūsų rankos nešvarios, niekada nevertėtų jomis liesti akių (tai aktualu ir tuomet, kai naudojami mėnesiniai ar vienadieniai lęšiai).

Taip pat itin svarbu reguliariai skalbti rankšluostį, kuriuo valomas veidas. Ant jo dažniausiai kaupiasi įvairūs nešvarumai, kurie patekę į akis gali jas tik dar labiau sudirginti. Nerekomenduojama jų tiesiogiai liesti rankšluosčiu ar trinti.

Venkite ilgo įtemto žiūrėjimo

Regėjimą neigiamai veikia ne tik išmanieji įrenginiai. Skaitymas prietemoje taip pat yra žalingas, nes jo metu stipriai įsitempia akies raumuo. Tai ypač dažnai lemia padidėjusį jautrumą ir perštėjimą. Taigi skaityti rekomenduojama tik gerai apšviestoje patalpoje. Taip pat geriau vengti tai daryti judančioje transporto priemonėje, nes dėl to taip pat gali padidėti raumens įtampa.

Atsakingai nuvalykite makiažą

Tikriausiai daugelis žino, jog einant miegoti visada reikia nusivalyti makiažą. Tai ypač svarbu ir turintiems jautrias akis. Jei nešiojami mėnesiniai ar vienadieniai lęšiai, prieš valantis makiažą būtina juos išsiimti. Priešingu atveju patekę nešvarumai gali labai sudirginti akis.

Verta nepamiršti pasirūpinti ir tinkama makiažo teptukų priežiūra – juos reikėtų reguliariai plauti. Taip pat rekomenduojama naudoti kosmetiką, skirtą jautriai odai.

Atsakingai naudokitės išmaniaisiais įrenginiais

Nepertraukiamas naudojimasis išmaniaisiais įrenginiais neleidžia akims atsipalaiduoti, todėl rekomenduojama tai riboti. Net ir tada, kai tokios galimybės nėra, svarbu išlaikyti tinkamą atstumą iki ekrano ir nepamiršti kaskart pamirksėti, pailsinti akis.

Tinkamas sprendimas, galintis sušvelninti neigiamą kompiuterių, telefonų ir kitų įrenginių ekranų poveikį akims, yra apsauginių akinių naudojimas. Jų lęšiai padengti specialia danga, kuri blokuoja mėlynos spalvos spindulius. Tokia priemonė tinkama ir tiems, kuriems nereikalinga jokia regos korekcija. Taip pat tokius akinius galima naudoti ir tada, jei nešiojami mėnesiniai arba vienadieniai lęšiai.

Pasirūpinus atsakinga higiena ir formuojant tinkamus įpročius, galima itin sušvelninti nemalonius pojūčius akyse. Šiais laikais, kai išmanieji įrenginiai yra neatsiejama daugelio kasdienybės dalis, stengtis išlaikyti balansą labai svarbu. Didelį įvairių apsauginių ir akių priežiūros priemonių pasirinkimą galite rasti mūsų el. parduotuvėje Gerilesiai.lt. Užsukite ir prireikus drąsiai konsultuokitės – mielai padėsime pasirūpinti akių sveikata ir komfortu.

Parašykite komentarą