akys

Dažniausios lęšių keliamos problemos ir kaip jų išvengti

Kontaktiniai lęšiai yra tikras išsigelbėjimas vertinantiems patogumą ir nemėgstantiems akinių. Lęšiai internetu – itin praktiškas sprendimas, jei norite jų įsigyti greitai ir paprastai. Visgi nepriklausomai nuo to, kur įsigijote lęšius, juos naudojant gali kilti tam tikrų rūpesčių. Šį sykį aptariame pasitaikančius dažniausiai ir paaiškiname, kaip jų išvengti.

Dažniausios problemos, kylančios naudojant lęšius

Tam, kad būtų paprasčiau išvengti bet kokių su lęšiais susijusių nesklandumų, visų pirma vertėtų išsiaiškinti, kodėl jų kyla.

  • Mechaniniai lęšių pažeidimai. Viena dažniausių to priežasčių – lęšių įplėšimas. Vertėtų žinoti, kad laiku nevalomi, į pakankamą kiekį tirpalo neįmerkiami lęšiai išsausėja, tampa mažiau atsparūs pažeidimams.

  • Akių jautrumas šviesai. Taip gali atsitikti tuomet, jei kontaktiniai lęšiai nešiojami ilgiau nei derėtų. Po tam tikro laiko lęšiai susidėvi, praranda savo funkcionalumą ir tampa nebesaugūs naudoti.

  • Akių sausumo pojūtis. Kokybiški lęšiai internetu, kurių rasite Gerilesiai.lt, yra itin pralaidūs drėgmei ir deguoniui. Vis dėlto net ir jie gali kiek dirginti akis. Taip nutinka, jei patys lęšiai yra gana sausi – tad prieš pirkdami atkreipkite dėmesį į vandens juose kiekį.

  • Akių infekcijos. Jei kontaktiniai lęšiai nėra tinkamai prižiūrimi ar laiku keičiami naujais, nemaža tikimybė, jog ten pateks įvairių bakterijų ar nešvarumų, galinčių sukelti infekciją. Tokiu atveju gali pasireikšti akių skausmas, perštėjimas, paraudimas.

Tai – keletas dažniausiai pasitaikančių problemų, kurios gali neigiamai paveikti tiek bendrą savijautą, tiek išvaizdą. Suprantama, kad dėl nemalonių pojūčių pasitikėjimas lęšiais gali sumažėti. Visgi verta suprasti, jog diskomforto, rizikos sveikatai priežastimi gali būti ir netinkama lęšių priežiūra. Be to, visuomet reikėtų įsitikinti tuo, kad pasirinkti reikiamo tipo, dydžio, stiprumo lęšiai internetu.

Kaip išvengti šių problemų?

Visų anksčiau paminėtų problemų galima išvengti ne tik pasirūpinus atidžiu lęšių pasirinkimu, bet, kaip minėta, ir laikantis tam tikrų taisyklių. Aptariame kelis svarbiausius dalykus.

  • Nešiojimo laikas. Kontaktinius lęšius derėtų naudoti tik tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nepamirškite, kad vieni lęšiai tinkami naudoti vieną dieną, o kiti – ir kelis mėnesius. Be to, visuomet atsižvelkite į galiojimo terminą.

  • Tinkama priežiūra. Tam, kad lęšių būklė kuo ilgiau liktų gera, būtina pasirūpinti higiena. Prieš įsidėdami ir išsiimdami lęšius kruopščiai nusiplaukite rankas. Be to, rinkitės kokybišką valomąjį tirpalą.

  • Tinkamos laikymo sąlygos. Dezinfekcija ir drėgmės palaikymas – tai, kuo reikėtų rūpintis nuolat. Tam tereikia kiekvieną naktį (ar tiesiog periodiškai, priklausomai nuo lęšių tipo) šią regos korekcijos priemonę pamerkti į specialų valomąjį tirpalą. Lęšiai internetu gali būti užsakomi ir su jiems pritaikytais konteineriukais, skysčiu, tad poreikiais Gerilesiai.lt galite pasirūpinti ypač lengvai.

Su lęšių naudojimu susijusių problemų nesunku išvengti – tereikia skirti dėmesio priemonių pasirinkimui ir priežiūrai.  Tokiu atveju galėsite drąsiai mėgautis visais kontaktinių lęšių privalumais – nuo regos korekcijos iki patogumo.

Parašykite komentarą