Ray Ban akiniai nuo saulės

Kaip išsirinkti akinius nuo saulės?

Vasara jau čia pat, šviesos vis daugiau, tad dabar – puikus metas pasirūpinti akiniais nuo saulės. Investuodami į tikrai kokybišką ir ilgaamžę priemonę ne tik pasirūpinsite savo akių sveikata, bet ir įsigysite nepamainomą aksesuarą. Renkantis akinius svarbu atsižvelgti, kad jų apsauga nuo saulės būtų patikima, o dizainas – derantis prie jūsų veido bruožų. Keletas naudingų patarimų padės išsirinkti geriausią variantą tiek saugumo, tiek estetikos atžvilgiu.

Svarbiausia – tinkama apsauga

Ultravioletiniai saulės spinduliai turi itin neigiamą poveikį akims. Jie gali pažeisti akies lęšiuką ir tinklainę, taip sukeldami įvairius regos sutrikimus. Žalingas šių spindulių poveikis dažniausiai pasireiškia akių ašarojimu ir perštėjimu. Jei norite to išvengti, pasirūpinkite tinkama apsauga nuo UV spindulių, kurią garantuoja puikiai žinomo gamintojo „Ray Ban“ akiniai nuo saulės. Visi jie pažymėti CE ženklu, kuris reiškia, kad akiniai sertifikuoti Europos Sąjungoje.

Atsižvelkite į savo veido bruožus

Akiniai nuo saulės – kasdienio įvaizdžio dalis, todėl labai svarbu, kad jie tiktų prie jūsų veido. Svarbiausios taisyklės, galiojančios visiems akiniams – jie turi atitikti veido plotį, pilnai dengti akis ir būti patogūs. Be to, viršutinė akinių rėmelių linija neturėtų uždengti antakių. Taigi, šio aksesuaro pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo individualių kriterijų. Tam, kad rinktis būtų paprasčiau, patariame atsižvelgti į veido formą.

Ovali veido forma – pati universaliausia

Jei jūsų veidas primena ovalą, galite rinktis įvairiausių formų ir dydžių akinius. Tokiu atveju jums puikiai tinka tiek apvalaini, tiek ir griežtesnės formos „Ray Ban“ akiniai nuo saulės. Vis dėlto, renkantis stačiakampio formos akinių rėmelius reikėtų įvertinti, ar jie vizualiai neapsunkina veido.

Kvadratinė veido forma: tikslas – sušvelninti bruožus

Šiuo atveju reikėtų rinktis ovalo formos, lenktus rėmelius, kurie vizualiai ilgina ir siaurina veidą. Atsargiai derėtų rinktis apvalius rėmelius, kurie gali išdarkyti veido proporcijas. Nepatartina rinktis kvadratinius ar stačiakampius rėmelius, nes jie tik dar labiau išryškina veido formą. Jeigu vis dėlto norite stačiakampių rėmelių, rinkitės akinius su apvalesniais kraštais, kokie būtent ir yra „Ray Ban“ akiniai nuo saulės.

Apvalaus veido savininkams – kontrastingi variantai

Jei jūsų veidas apvalus, tiks kvadratinės formos akiniai, kurie optiškai susiaurina veidą. Tinkamas pasirinkimas – ir platesni, tačiau ne per aukšti akiniai nuo saulės, dekoruoti ties viršutine rėmelių dalimi. Nebijokite ryškių spalvų rėmelių, bet venkite visiškai apvalios jų formos – nebent norite akcentuoti veido apvalumą.

Širdelės formos veidas: laisvė rinktis

Širdelės, kaip ir ovalo formos veidui tinka įvairių formų akiniai. Ypatingai geras variantas yra „aviatoriaus“ stiliaus „Ray Ban“ akiniai nuo saulės. Puikus pasirinkimas – ir kvadratiniai, trapecijos formos ar stačiakampiai akiniai. Ovalios formos rėmeliai atkreipia dėmesį į kaktos sritį, todėl jų derėtų vengti.

Akinių lęšių spalva – ne tik dėl grožio

Spalva lemia ne tik estetines, bet ir technines akinių lęšių savybes. Pagal tamsumą ir šviesos sulaikymą akiniai skirstomi į 5 kategorijas, nuo 0 iki 4. Pati stipriausia apsauga nėra reikalinga kasdienai – ji tinka slidininkams, alpinistams ir pan. Šiuo atveju geriausia rinktis 2 ir 3 kategorijos akinius. Beje, juos renkantis taip pat svarbu atsižvelgti į odos atspalvį. Jei jis ypač šviesus, itin tamsios spalvos akiniai gali netikti.

Išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės gali būti nelengva užduotis. Visgi atsižvelgdami į šiuos patarimus priimsite sprendimą gerokai lengviau. Neabejojame, kad išsirinkti pavyks ir dėl to, kad „Ray Ban“ akiniai nuo saulės pasižymi ypač plačiu asortimentu. Tiek vizualiai patrauklūs, tiek efektyvūs, nuo ultravioletinių spindulių puikiai apsaugantys akiniai – tai sveikų akių ir geros nuotaikos garantas. Tad paskirkite pasirinkimui laiko ir prireikus nedvejodami kreipkitės patarimo į Gerilesiai.lt komandą: mielai padėsime įvertinti visus kriterijus.

Parašykite komentarą