akių apsauga vasarą

Kaip vasarą tinkamai pasirūpinti savo akimis?

Vasaros metu mūsų akis veikia nemažai žalingų faktorių: intensyvūs saulės spinduliai, vėjas, vanduo, dulkės. Tai lemia tiek pokyčiai gamtoje, tiek aktyvesnė mūsų pačių veikla. Tam, kad išvengtume nemalonių pojūčių, tokių kaip akių sausumas, ašarojimas, o kartais net ir infekcijos, verta pasirūpinti tinkama akių priežiūra. Taigi, nuo ko pradėti ir į ką atkreipti dėmesį?

Apsaugokite akis nuo žalingų saulės spindulių

Vasaros metu saulė itin suintensyvėja, todėl jaučiamas ir stipresnis poveikis akims. Jos dažniau išsausėja, gali pasireikšti nemalonus perštėjimas. Verta pastebėti, kad taip nutinka nepriklausomai nuo to, ar naudojami akių lęšiai. Siekiant išvengti šių nemalonių reiškinių, visų pirma rekomenduojama nešioti akinius nuo saulės. Itin svarbu, kad jie būtų kokybiški ir suteiktų visapusę apsaugą.

Tinkama apsauga nuo saulės gali padėti išlaikyti gerą regėjimą ir išvengti diskomforto. Verta paminėti ir tai, kad vasaros metu saulė itin dažnai akina, todėl pradedame raukytis. Tai gali paskatinti smulkių raukšlelių atsiradimą. Akiniai nuo saulės – tinkamas būdas to išvengti.

Eidami maudytis tinkamai pasiruoškite

Šiltasis metų sezonas neatsiejamas nuo vandens pramogų. Dažnai maudomasi ežeruose, upėse, jūroje. Natūraliuose vandens telkiniuose yra nemažai įvairių akimi nematomi mikroorganizmų ir kitų nešvarumų, kurie patekę į akis gali sukelti riziką regai ir bendrai sveikatai.

Jei akių lęšiai nešiojami prieš maudymąsi, visų pirma rekomenduojama juos išsiimti. Tai gali padėti sumažinti infekcijų galimybę. Nesudėtingais atvejais gali būti jaučiamas tik perštėjimas, tačiau kartais pasireiškia ir kur kas nemalonesni simptomai: aplink akis esantys audiniai pabrinksta, gali atsirasti pūlių. Pajutus bet kokį diskomfortą svarbiausia laiku imtis tinkamų veiksmų.

Gerkite pakankamai vandens

Vasarą itin svarbu palaikyti pakankamą skysčių kiekį organizme. Paprasčiausias būdas tai padaryti – gerti pakankamai vandens. Tai gali padėti palaikyti gerą ne tik akių, bet ir viso organizmo būklę.

Dienomis, kuomet labai karšta, gausiau prakaituojama, todėl pasišalina ir daugiau naudingų mineralų (magnio, kalio ir t. t.). Jie labai svarbūs ir gerai akių sveikatai. Rekomenduojama į tai atsižvelgti ir valgyti daug vitaminų ir mineralų turinčias daržoves, vaisius.

Rinkitės priemones akių drėkinimui

Drėkinantys lašai taip pat gali padėti pasirūpinti geru regėjimu vasarą, jie tinka net ir tuo atveju, kai nešiojami akių lęšiai. Specialios veikliosios medžiagos padeda palengvinti sudirgimą, atsiradusį dėl saulės spindulių ir kitų žalingų veiksnių. Primename, kad prieš naudojant tokius preparatus akims būtina atidžiai perskaityti ir vadovautis jų naudojimo instrukcija.

Jei norite tinkamai pasirūpinti savo akimis vasarą arba jau pajutote pirmuosius nemalonius simptomus, šie patarimai jums gali būti itin naudingi. Įvairių priemonių geram regėjimui galite įsigyti internetu, Gerilesiai.lt.

Parašykite komentarą