Blakstienos

Blakstienos – ne tik gražesniam žvilgsniui

Apimties suteikiantis tušas. 6D priauginimas. Dirbtinės. Kokių tik triukų šiandien nesiūlo grožio pramonė, siekiančioms padailinti savo blakstienas, taip pabrėžiant akių grožį ir žvilgsnio skvarbumą. Kaip ten bebūtų, tai ne esminė blakstienų funkcija – akis iš abiejų pusių apsupę plaukeliai ne tik dailiai virpa mirkčiojant, bet ir turi kitą, kur kas svarbesnę paskirtį. Ką veikia blakstienos?

Reguliuoja oro srautą

Visi žinduoliai pasižymi drėgnomis akimis. Tokią savybę užtikrina ašarų plėvelė, gaubianti akies obuolį. Ji atsakinga už akie maitinimą ir šviesos laužimą. Į akį patenkantis oro srautas gali išgarinti drėgmę ir įnešti dirginimą sukeliančių dulkių. Čia ir pasitarnauja tie mažyčiai plaukeliai, vadinami blakstienomis. Jos sumažina oro srauto poveikį akims.

Nukreipia drėgmę

DrėgmėBlakstienų dėka akys ne tik išlieka drėgnos, bet ir apsaugotos nuo perdrėkimo. Pvz., prakaituojant ar lyjant lietui blakstienos sulaiko tą drėgmės perteklių, atakuojantį mūsų akis. Jų forma ir specifinė pozicija nukreipia skysčius į šalį.

Apsaugo nuo saulės

Didelis kiekis saulės gali būti žalingas akims. Ir nors tik specialūs akiniai nuo saulės filtruoja pavojingus saulės spindulius, blakstienos pridengia jas nuo skaisčios saulės šviesos, galinčios kelti diskomfortą ar pabloginti matomumą.

Perspėja apie pavojų

Kaip katiną ūsai gelbsti nuo aplinkos negandų, taip ir blakstienos veikia kaip jutikliai, informuojantys smegenis apie galimą pavojų. Jeigu kažkas bando kontaktuoti su mūsų blakstienomis, pasireiškia voko užmerkimo refleksas – akis pridengiama, kad išvengtų susidūrimo su svetimkūniu.

Sugalvok norą!

Prietaringi žmonės tiki, kad jei blakstieną iškrenta ir nutupia ant skruosto, reikia nupūsti ją sugalvojant norą. Ar jis išsipildo, sunku pasakyti, tačiau žinant, kokią apsaugą blakstienos teikia akims, nenuostabu, kad daugelis tiki, jog jos magiškos. 🙂

Dirbtinės – rizika akims

Dirbtinės blakstienosDaugelis moterų svajoja apie tankesnes, tamsesnes ir ilgesnes blakstienas, ko gero, tikrai ne dėl to, kad jos geriau apsaugotų akis nuo saulės spindulių ar sulaikytų daugiau dulkių, atskriejančių iš aplinkos. Dirbtinės blakstienos – vienas iš moterų pamėgtų grožio triukų. Deja, naudojant jį, kyla tam tikrų pavojų: dirginimas, infekcija arba akių alergija. Mat dirbtinės blakstienos priglunda labai arti akies ir, pripažinkime, ne be chemikalų pagalbos.

Be to, pasirodo, ilgos blakstienos kaip tik dar labiau skatina didesnį oro srauto patekimą į akį, todėl optimalus jų ilgis turėtų užimti trečdalį akies, kad pastarosios būtų apsaugotos nuo dulkių ir sausėjimo.

Taigi sveikos blakstienos – ne tik būdas pabrėžti akių grožį ir atkreipti aplinkinių dėmesį žavingu žvilgsniu. Tai veido dalis, kuri atlieka itin svarbią apsauginę funkciją, gelbstinčią nuo aplinkoje tykančių pavojų mūsų sielos veidrodį – akis.

Parašykite komentarą