akiniai darbui su kompiuteriu

Akiniai dirbantiems kompiuteriu: ką verta žinoti?

Daug laiko prie kompiuterio praleidžiantys žmonės dažnai skundžiasi greitu akių nuovargiu ir neryškiu matymu. Tam įtaką daro ekrano skleidžiami mėlynos šviesos spinduliai, kurie išties vargina akis. Jos gali išsausėti, taip pat gali pradėti lietis vaizdas ar pasireikšti kiti nemalonūs pojūčiai. Galbūt jau kurį laiką tai jaučiate ir jūs? Akiniai darbui su kompiuteriu gali būti vienas iš sprendimų, padėsiantis sušvelninti neigiamą ekranų spinduliuotės poveikį, o gal net jo visai išvengti. Tačiau prieš renkantis tokius akinius verta žinoti keletą dalykų.

Išskirtinumas ir specialios savybės

Kompiuterio ekranas dažniausiai nuo mūsų akių būna nutolęs 50–67 cm atstumu. Laikoma, jog tai yra tarpinė regėjimo zona – artesnė nei vairuojant, bet daug tolesnė nei skaitymo. Taigi, atsižvelgiant į tai, specialūs apsauginiai akiniai turi optimalią vizualinę zoną, prisitaikančią prie akių judėjimo dirbant. Be to, kad yra palengvinamas akies fokusavimas, išvengiama ir akių įtampos. Verta įsidėmėti, kad tokie akiniai darbui su kompiuteriu tinka net ir gerą regėjimą turintiems žmonėms. 

Danga, apsauganti nuo žalingų spindulių

Tam, kad suteiktų maksimalų komfortą, akinių lęšiai būna padengti specialia danga „Bluelightblock“. Ji išsiskiria tuo, kad blokuoja mėlynos šviesos spindulius. Tai gali padėti išvengti neigiamo šios šviesos poveikio akims. Taip pat yra neutralizuojama, sušvelninama intensyvi ekrano šviesa, o akys apsaugomos nuo įtampos ir nuovargio. Be viso to, ši akinių savybė leidžia sumažinti atspindžius, suteikti geresnį kontrasto suvokimą ir matyti natūralesnes spalvas. Tai gali lemti ir geresnę bendrą savijautą ar pagerėjusią miego kokybę. Norint sulaukti norimo efekto, patartina, kad akiniai darbui su kompiuteriu blokuotų bent 90 proc. mėlynos šviesos spindulių.

Dizainas ir kitos pasirinkimo galimybės

Asortimentas yra išties platus. Galite rinktis tiek griežtesnių, tiek apvalesnių formų akinių rėmelius. Taigi, tai gali būti ne tik apsaugos priemonė, bet ir puikus aksesuaras. Pati populiariausia jų spalva yra juoda. Būtent dėl to tokie akiniai yra labai universalūs. Norintiems modernumo ir siekiantiems šiek tiek pagyvinti savo įvaizdį patariame rinktis ir akinius, dekoruotus ryškesnių spalvų, tokių kaip raudona, mėlyna ar oranžinė, detalėmis.

Jei svarstote apie galimybę įsigyti tokius akinus, ši informacija gali būti išties naudinga. Tokios žinios padės greičiau išsirinkti kokybišką ir patrauklų produktą, nes tinkamai pasirinkti akiniai darbui su kompiuteriu gali padėti sušvelninti neigiamą mėlynos ekranų šviesos poveikį akims. Platų akinių pasirinkimą visuomet galite rasti internetinėje parduotuvėje Gerilesiai.lt.

Parašykite komentarą