astigmatiniai lęšiai

Viskas, ką reikia žinoti apie astigmatinius lęšius

Kontaktiniai lęšiai – populiari alternatyva akiniams. Didelė šių regos korekcijos priemonių pasiūla – nuo vienadienių, įprastų, spalvotų iki astigmatinių lęšių – suteikia galimybę matyti aiškiau ir nerizikuoti patogumu. Šįkart pasakojame plačiau apie tai, kas yra astigmatiniai lęšiai, kam jie skirti ir kaip juos tinkamai naudoti.

Astigmatizmas – kas tai?

Visų pirma, astigmatizmas nėra liga. Tai – toks sutrikimas, kuris pasireiškia sumažėjusiu regėjimo tikslumu, nepakankamu vaizdo ryškumu. Šis sutrikimas atsiranda dėl neteisingos ragenos ir lęšiuko formos. Viename taške susikertantys šviesos spinduliai, nepriklausomai nuo to, ar objektai yra šalia, ar toli, akies tinklainėje sukuria neryškų vaizdą. Tai sukelia didelį diskomfortą.

Astigmatizmas dažniausiai yra paveldimas. Tačiau jį sukelti gali ir kitos priežastys, pavyzdžiui, akių trauma ar nesėkminga operacija. Taip pat pastebima, kad šis sutrikimas, neatsižvelgiant į tai, kad astigmatizmą lemia genetiniai veiksniai, gali pasireikšti ankstyvoje vaikystėje arba senatvėje.  

Kuo ypatingi lęšiai, skirti astigmatizmui koreguoti?  

Astigmatizmui koreguoti naudojami astigmatiniai lęšiai. Kitaip jie dar vadinami toriniais. Esminis šių lęšių skirtumas lyginant su įprastais – forma, fokusuojanti šviesos spindulius ir tokiu būdu leidžianti matyti ryškiau. Standūs, deguoniui pralaidūs lęšiai tinka turintiems vidutinį atsigmatizmo sutrikimo lygį. Toriniai lęšiai padeda sustabdyti minėto sutrikimo plitimą. Tačiau visiškam regos atstatymui reikalinga speciali akių operacija.   

Kaip pasirinkti šiuos lęšius?

Jei Jums nustatytas astigmatizmas ir norite išvengti jo sukeliamo diskomforto, būtina pasirūpinti specialiais kontaktiniais lęšiais, kurie privalo būti parinkti gydytojo. Oftalmologas atlieka tam tikrus akies matavimus, kurių metu nustatomas ragenos kreivumas ir pagal tai atitinkamai parenkami korekciniai lęšiai. Specialistui nepatikrinus akių ir neišrašius lęšių recepto, priemonės įsigyti nepavyks.

Torinių lęšių priežiūra

Torinių lęšių priežiūra yra tokia pat paprasta ir lengva kaip ir įprastų kontaktinių lęšių. Prieš lęšių naudojimą pirmiausiai reikėtų pasirūpinti rankų higiena: švariai išsiplauti rankas muilu ir nusausinti. Astigmatiniai lęšiai turėtų būti dezinfekuojami specialiu skysčiu, kuris nuo jų paviršiaus pašalina bakterijas, nešvarumus, mikroorganizmus.

Atminkite, kad kontaktinių lęšių negalima plauti vandeniu, nes jame pilna kalkių ir chemikalų, galinčių sugadinti tiek lęšius, tiek regėjimą. Korekcinius lęšius laikykite jiems pritaikytose konteineriuose, pripildytuose specialaus tirpalo.  

Jeigu Jums nustatytas astigmatizmas, specializuoti toriniai lęšiai gali būti puiki pagalbinė regos priemonė. Pasirūpinę, kad lęšių parametrus nustatytų patyręs gydytojas, būsite ramūs dėl jų saugumo. Gerilesiai.lt siūlomi skirtingų dioptrijų lęšiai, tad reikiamus pasirinksite lengvai. Kilo dvejonių? Turite daugiau klausimų dėl lęšių pasirinkimo, užsakymo ar priežiūros? Susisiekite su mūsų konsultantais – jie mielai padės atrasti tinkamiausią variantą ir pateiks kitokios naudingos informacijos.

Parašykite komentarą