vienadieniai mėnesiniai lęšiai

Ką geriau rinktis: vienadienius ar mėnesinius lęšius?

Kontaktinių akių lęšių naudojimo trukmės pasirinkimas labiausiai priklauso nuo poreikių. Nors vienadieniai ir mėnesiniai lęšiai gali atlikti tą pačią – regėjimo korekcijos funkciją, esama tam tikrų skirtumų, kuriais pasižymi šios priemonės. Aptariame juos plačiau tam, kad pasirinkti tinkamiausius būtų kuo lengviau.  

Vienadieniai lęšiai

Vienadieniai lęšiai, kaip sufleruoja pavadinimas, yra skirti vienam kartui. Antrą dieną iš eilės šios priemonės naudoti jau negalima. Esminis tokių lęšių naudojimo principas – juos reikėtų įsidėti ryte, o vakare – išsiimti ir išmesti. Šie lęšiai reikalauja mažiau priežiūros. Jiems nereikia nei specialaus dezinfekuojamojo skysčio, nei konteineriuko.  

Mėnesiniai lęšiai 

Kur kas ilgesniu naudojimo terminu pasižymintys lęšiai taip pat yra puiki alternatyva akiniams. Mėnesiui skirti lęšiai leidžia mėgautis geru regėjimu ištisas savaites. 30 dienų laikotarpiui skirti korekciniai lęšiai yra dviejų tipų: dieniniai (skirti naudoti tik dieną, nakčiai juos išsiimant) ir prailginto nešiojimo (jų naktį nereikia išsiimti). Mėnesiui skirti lęšiai yra puiki priemonė, kuri leidžia sutaupyti ir pinigų, ir laiko.  

Esminiai skirtumai

Vienas akivaizdžiausių skirtumų – tai, kad mėnesinius lęšius galima naudoti daugiau kartų nei vienadienius. Be to, vienadieniai lęšiai nereikalauja jokios priežiūros. Mėnesiniai lęšiai turi būti valomi kasdien, o vienadienius galima tiesiog išmesti.   

Taip pat skiriasi lęšių storis. Vienadieniai – plonesni. Be to, jie ne tokie atsparūs nešvarumams. Vienadieniai lęšiai paprastai pasižymi didesniu vandens kiekiu, tačiau jie kiek greičiau išdžiūva.

Kur ir kada geriausia naudoti skirtingus lęšius?

Vienadieniai lęšiai tinkami aktyviai veiklai, kai nešioti akinius – tiesiog nepatogu ir nesaugu. Tai – ir sportas, ir šokiai, ir įvairios vandens procedūros. Vienadienių kontaktinių lęšių dėžutėse paprastai yra 10 arba daugiau vienetų, tad esant kontaktui su vandeniu ar nešvarumais, lęšius galima iškart pakeisti naujais.

Dėl to, kad jų nereikia prižiūrėti, vienai dienai skirti lęšiai taip pat patogūs ir keliaujantiems, įtemptu ritmu gyvenantiems žmonėms. Dar viena proga rinktis vienadienius lęšius – jei regos korekcija nereikalinga ir tiesiog norite retkarčiais pasidžiaugti kitokia akių vyzdžių spalva (tokiu atveju reikėtų rinktis spalvotus lęšius).

Jei galite užsiimti aktyvia veikla be regos korekcijos priemonės, puikiai tiks mėnesiniai lęšiai. Juos reikiamu metu galite tiesiog išsiimti, palaikyti specialiame skystyje ir prireikus įsidėti vėl. Reikėtų nepamiršti, kad tam būtini ir lęšiams pritaikyti konteineriukai.

Kontaktiniai lęšiai – priemonė, be kurios kasdienybę sunku įsivaizduoti daugeliui. Tačiau platus jų asortimentas užtikrina galimybę atrasti tokius, kurie atitinka visus poreikius – nuo stiprumo iki tinkamumo naudoti trukmės. Jei kyla keblumų renkantis, nesate tikri, kurie lęšiai tinka geriausiai, nedvejokite ir prašykite patarimo Gerilesiai.lt komandos. Ji pasirūpins, kad pirkiniai džiugintų visais atžvilgiais.

Parašykite komentarą