SONY kontaktiniai lęšiai – ateities vizija

Anksčiau publikuotame straipsnyje apžvelgėme kontaktinius lęšius ir technologijas. Šį kartą labiau gilinamės į vieną iš tuomet paminėtų inovacijų – lęšius, turinčius galimybę filmuoti ir fotografuoti!

Visi mokslinės fantastikos filmai anksčiau ar vėliau tampa nebe fantastika, o realybe. Taip atsitinka ir su paprastais kontaktiniais lęšiais. Gabėjimas įrašyti ir filmuoti vaizdą savo akimis taps įmanomas SONY kampanijai išleidus išmanius lęšius.

7 Japonijos mokslininkai, šių lęšių išradėjai jau tobulina smulkutį įrenginį, kurio dėka galėsime įrašyti ar ištrinti, o taip pat ir peržiūrėti jau įrašytus vaizdus savo akimis! Visos filmų scenos, kuriose veiksmo filmo herojus, akyse esančių lęšių pagalba, mato vaizdus – netolima ateitis ir tikrų tikriausia realybė!

Šie maži, išmanūs kontaktiniai lęšiai galės būti kontroliuojami mirktelėjimais. Jų valdymas grindžiamas tuo, jog nevalingus mirksėjimus galima atskirti nuo valingų. Patente yra teigiama, jog įprastas mirksėjimo laikas paprastai būna nuo 0,2 sekundės iki 0,4. Todėl mirktelėjimo laikui viršijus 0,5 sekundės, jis vyksta sąmoningai. Be to, miniatiūriniai pjezoelektriniai davikliai aptinka šiuos akių judesius, paverčiant slėgį, temperatūrą ir jėgą į elektros energiją. Puikiausia yra tai, jog vartotojai galės pasirinkti apgalvotus akių judesius veiksmams, pvz., vaizdo įrašams.

Šis inovatyvus kontaktinių lęšių komplektas turi elektroluminescencinį ekraną vaizdo ir video peržiūrai. Integruotas vaizdo įrašymo įrenginys leidžia naudotojui priartinti, nustatyti automatinį fokusavimą. Be to, lęšiai taip pat turi ekspozicijos ir diafragmos reguliavimo parinktis. Juose taip pat yra įmontuotas giroskopas, skirtas nustatyti galvos pakreipimą. Kai pakrypimas aptinkamas, vaizdo įrašas pats sureguliuojamas. Be to, šie kontaktiniai lęšiai yra maitinami elektromagnetine indukcija, kai elektros srovė susidaro dėl nedidelio magnetinio lauko laidininko judėjimo. Taigi, šie kontaktiniai lęšiai galės būti naudojami visą dieną.

Greitai visiems teks pamiršti tik akių spalvą keičiančius ar paryškinančius kontaktinius lęšius. Filmuosime, fotografuosime savo akimis, vieno ar kelių mirktelėjimų pagalba! Na o kol kas apsistokime ties klasika – senais gerais, kontaktiniais lęšiais, kurie yra skirti regėjimo korekcijai ar akių spalvai pagražinti.

Parašykite komentarą