Mitai ir tiesa apie kontaktinius lęšius

Kontaktinių lęšių nešiotojai žino – nešioti juos paprasta ir saugu. Bet tie, kurie jų nenešioja susiduria su visa krūva lęšius gaubiančių mitų. Pasiruošiame juos visus paaiškinti ir išsklaidyti mitus gaubiantį rūką.

1.Kontaktiniai lęšiai iškris iš tavo akies.

Senesni kontaktiniai lęšiai buvo gaminami iš tvirtesnės medžiagos, kurios dėka šie dažnai iškrisdavo iš akių atliekant fizinius pratimus. Tvirtesnės medžiagos kontaktiniai lęšiai taip pat buvo pavojingesni, nes galėjo pažeisti akį. Tačiau šiuolaikiniai akių lęšiai daug geriau prisitaiko prie natūralios akies formos. Todėl labai retai iškrenta iš akių ir yra patikimesni užsiimant sportu.

2. Nešiojant kontaktinius lęšius negali dažyti akių.

Nešiojant kontaktinius lęšius, tu neturi keisti savo dažymosi įpročių. Vienintelė taisyklė: norint sumažinti akių uždegimų riziką, reiktų įsidėti lęšius prieš darantis makiažą bei išsiimti juos prieš makiažą valant. Pasirūpink, kad kosmetikos produktai niekada nesusidurtų su tavo kontaktiniais lęšiais. Hipoalerginių produktų naudojimas gali padėti išvengti sudirginimo.

3. Kontaktiniai lęšiai reikalauja daug daugiau priežiūros.

Rūpinimasis kontaktiniais lęšiais nėra toks nepatogus ar sudėtingas, kaip tu galėtum pagalvoti. Šiuolaikinius kontaktinius lęšius lengva valyti ir prižiūrėti. Jei nešioji kasdien keičiamus akių lęšius, šių priežiūra tampa dar paprastesnė – jokių valymo ar specialaus laikymo taisyklių apskritai nebelieka!

4. Kontaktiniai lęšiai yra labai nepatogūs.

Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai sukurti taip, kad būtų kiek įmanoma patogesni. Ankstesni kontaktiniai lęšiai būdavo nepatogūs kai kuriems žmonėms. Tačiau dabar vietoje kieto plastiko, jie gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, tokių kaip silikoninis hidrogelis. Ši nauja medžiaga leidžia į akis patekti daugiau deguonies, pamaitinama ragena ir kitas akies struktūras, apie kurias lęšių nešiotojas tikriausiai nė nepagalvoja.

5. Kontaktiniai lęšiai, perkami internetu, yra nekokybiški.

Jei perkate pas patikimą kontaktinių lęšių pardavėją, nėra jokio skirtumo, kur pirksite lęšius: internetu ar parduotuvėje. Tokia klaidinga nuomonė galimai susidarė dėl to, nes pirkdami internetu vartotojai neperspėjami, kaip rūpintis kontaktiniais lęšiais. Tačiau to išvengti padės konsultacija su savo akių gydytoju prieš pirmąjį lęšių pirkimą.

Tad jei ruošiatės nešioti kontaktinius lęšius, nėra ko baimintis – šie šiandien sukurti taip, kad užtikrintų saugumą ir komfortą. Nešiokite kontaktinius lęšius be baimės ir pasinerkite į pavasarines pramogas.

Parašykite komentarą