Keistos akių ligos, kurios pakeičia vyzdžio formą

Visi žinome bent vieną žmogų, kuris turi paprastą ir dažną akių ligą – trumparegystę ar toliaregystę. O ar esate girdėję apie tokias akių ligas, kurios tiesiog pakeičia pačią akies išvaizdą? Dažniausiai tokios ligos yra genetiškai paveldimos ar atsiranda dėl tam tikros traumos. Tačiau ne visada liga gali atrodyti šiurpiai. Tokie pakitimai, jei nėra ekstremalūs, tampa tikrai išskirtiniu žmogaus bruožu.

Aniridija

Tai labia reta akių liga, kuomet nėra akies rainelės ir vyzdys užima visa plotą už ragenos. Atrodo taip, lyg visas vyzdys būtų visuomet išsiplėtęs. Ši liga diagnuozojama iškart, vos gimus kūdikiui ir ji gali įspėti apie kitus galimus sutrikimus. Sergantiems šia liga būdinga šviesos baimė, jie mato arba gerai, arba visai nemato, taip pat gali išsivystyti ir kitos akių ligos. Sergantiems asmenims nerekomenduojama naudoti kontaktinių lęšių, geriau nešioti patamsintus akinius. Vienintelis būdas šią ligą išgydyti – tai chirurginė operacija.

Polikorija

Tai liga, dėl kurios žmogus turi ne vieną, bet du akies vyzdžius. Šis sutrikimas gali būti vienoje arba abiejose akyse. Ji gali būti matoma jau vaikystėje, bet dažnai yra diagnozuojama daug vėliau. Žmonės, turintys šį sutrikimą, dažnai regi neryškiai, tarsi pro miglą, tačiau gali matyti ir visiškai puikiai. Polikorija gali atsirasti dėl kitų akių ligų, taip pat yra manančių, jog ji atsiranda dėl genetinių sutrikimų. Ši liga taip pat gydoma chirurginiu būdu.

Rainelės koloboma

Tai įgimtas defektas, dėl kurio akies vyzdys atrodo tarsi kriaušės formos. Jei defektas nedidelis, tai gali nekelti jokių sunkumų. Tačiau jei jis didelis, atsiranda tikimybė netgi apakti. Ji, kaip ir polikorija, gali atsirasti vienoje arba abiejuose akys. Jei regėjimas geras, koloboma gali būti uždengiama tiesiog specialiai tam kurtu kontaktiniu lęšiu. Taip pat galima išgydyti ir chirurginiu būdu.

Svarbu pabrėžti, jog šios ligos – ypač retos, ir, pavyzdžiui, rainelės koloboma pasitaiko tik vienam iš 10,000. Deja, retai kada šios ligos yra be komplikacijų ir ypač retai jos netrukdo regėjimui. Galbūt tu pažįsti ką nors, kas turi tokias akis?

Parašykite komentarą