raudonos akys

Miegojimas su lęšiais pavojingas. Mitas ar realybė?

 

Visi lęšių nešiotojai žino, kad miegojimas su lęšiais gali pakenkti akims, tačiau ne visi žino, kodėl ir ne visi supranta riziką. Taip pat daugumai nėra aišku, ar tai kenksminga tik teoriškai, ar yra realaus pagrindo baimei. Straipsnyje aptariame procesus vykstančius miegant su lęšiais ir kokią žalą tai gali sukelti.

Kas vyksta miegant?

Miegojimas su lęšiais turi poveikį deguonies patekimui į rageną. Ragena – tai maždaug banko kortelės storio akies dangalas. Ji neturi kraujagyslių ir deguonimi apsirūpina tik per sąlytį su oru. Kai esame su lęšiais, deguonies patekimas į rageną sumažėja. Dar labiau jis sumažėja, kai miegame su lęšiais užmerkę akių vokus.

Taip pat, nesvarbu, kokie atsargūs būtume, lęšiai tampa purvini. Net ir kruopščiai juos prižiūrint, ant jų kaupiasi baltymų ir mikrobų sankaupos. Užmerkus akis, dėl drėgmės ir šilumos, atsiranda palanki terpė daugintis mikrobams.

Be deguonies ragena ima pūstis ir išsipučia užtektinai, kad lęšio paviršiuje esantys mikrobai pasiektų ragenos paviršiaus ląsteles. Prikibę prie akies parazitiniai mikrobai ima maitintis akies ląstelėmis, o infekcijos ir uždegimo tikimybė padidėja septynis kartus.

Galbūt penkiolikos minučių miegas nepadarys didelės žalos?

Lyginant su aštuoniomis valandomis miego, penkiolika minučių atrodo nedaug, tačiau specialistai įspėja, kad tai vis tiek tarsi žaisti rusišką ruletę – kuo ilgesnis miegas, tuo didesnė rizika.

Prailginto nešiojimo lęšiai gali sudaryti įspūdį, kad su tokiais lęšiais galima ir miegoti, tačiau specialistai įspėja – miegas su prailginto veikimo lęšiais taip pat gali būti įvairių ragenos infekcijų ir uždegimų priežastis, net ir trumpai prisnūdus.

Kaip žinoti, kad kažkas negerai.

Problemos prasideda panašiai –  atsiranda „kažkas ne taip“ pojūtis.

Atsiranda skausmas, perštėjimas, akių paraudimas, jautrumas šviesai. Išsiėmus lęšius diskomforto jausmas turėtų sparčiai mažėti. Jeigu problemos nepraeina, būtina, kuo greičiau kreiptis į akių priežiūros specialistą.

Pabaigai

Sugaišti 30 sekundžių išsiimant lęšius yra mažas laiko tarpas, lyginant su sugaištu laiku gydantis infekcijas ir rizikomis apakti. Tačiau pasitaiko, kai tenka nakvoti ne namuose, leistis į ilgų atstumų keliones. Tuomet galimybės išsiimti lęšius nėra. Tokiu atveju, rekomenduojama vos prabudus sudrėkinti akis akių lašais. Negalima kasytis, trinti akių, nes sausos, prikibusio lęšio kraštinės gali subraižyti rageną ir padaryti ilgalaikių pasekmių.

Prižiūrėkite savo akis bei lęšius, o kilus abejonėms kreipkitės į artimiausią oftalmologą.

Parašykite komentarą