Abejonės dėl lęšių.

Abejonės dėl lęšių. Ar pagrįstos? Populiariausi mitai paaiškinti.

Daugelis žmonių bijo pradėti naudotis kontaktiniais lęšiais tik dėl to, jog yra girdėję įvairiausių gandų apie juos, todėl šiame straipsnyje aptarsime gandus, abejones ir baimes, aiškinsimės, kiek jos pagrįstos.

  Kontaktiniai lęšiai kenkia akims.

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių mitų apie kontaktinius lęšius. Šis stereotipas liko dar nuo tų laikų, kai kontaktinių lęšių pažangiais tikrai nebuvo galima pavadinti – jie lėmė deguonies stoką akiai. Šiandien visos kontaktinių lęšių medžiagos nesukelia problemų dėl sąlyčio su žmogaus audiniais, jos leidžia į akis patekti tokiam deguonies kiekiui, koks yra reikalingas. Maža to, pažangūs sprendimai ir kontaktinių lęšių dizainas leidžia užtikrinti ne tik naudą akims, bet ir maksimalų komfortą, nešiojant šią regėjimo korekcijos priemonę. Tinkamai parinkti lęšiai yra visiškai saugūs jūsų akims.

 Kontaktiniai lęšiai neleidžia akims kvėpuoti.

Šiame teiginyje yra dalis tiesos – akies ragena neturi kraujagyslių, todėl visą reikiamą deguonį gauna iš oro. Šiuo metu rinkoje parduodama daugybė skirtingo deguonies laidumo lęšių, todėl nėra sudėtinga rasti ir pamėginti kelis skirtingus variantus, įsitikinti, kokio pralaidumo reikia jūsų akims. Problemos atsiranda tada, kai su lęšiais miegama – tokiu atveju ne tik lęšis, bet ir užmerkti akies vokai trukdo deguonies patekimui.

Kontaktiniai lęšiai nepatogūs.

Nepatogūs buvo pirmieji, stikliniai kontaktiniai lęšiai. Šiuolaikiniai lęšiai pasižymi ypatingu minkštumu, yra daug mažesni, lengvai užfiksuojami ir prisitaikantys prie akies obuolio.

Svarbiausia lęšius keisti laiku ir tinkamai prižiūrėti – taip išvengsite nepatogumų.

   Nešiojant lęšius negalima naudoti kosmetikos

Tikriausiai sunkiai suskaičiuotume, kiek garsenybių naudoja kontaktinius lęšius ir atrodo puikiai ekrane. Tiesa ta, kad niekas netrukdo darytis makiažą, jeigu laikotės eiliškumo: pirmiausia įsidedate kontaktinius lęšius, po to darotės makiažą. Jei naudojate plaukų laką ar kitas purškiamas priemones – užsimerkite, kad cheminės dalelės nepatektų ant lęšių paviršiaus.

Nešiojant lęšius regimumas ne toks ryškus, kaip nešiojant akinius.

Iš tiesų, yra atvirkščiai – lęšis priglunda prie ragenos ir neriboja periferinio matymo. Tuo tarpu, akiniai nuo akių nutolę apie porą centimetrų, rėmeliai užstoja vaizdą, o periferinis laukas už rėmelių matomas neryškiai. Lęšiai taip pat nepavaldūs gamtos sąlygoms – nerasoja žiemomis, ant jų nelyja vasaromis.

Kontaktinius lęšius sudėtingą įsidėti/išsiimti.

Taip, pradžioje tai gali pasirodyti nelengva užduotis, tačiau su gydytojų pagalba ir keliais patarimais, kaip tai padaryti, greitai šis veiksmas taps lengvu ir mechanišku.

Kontaktiniai lęšiai sukelia infekcijas.

Infekcijas sukelia ne lęšiai, o jų šeimininko higienos nesilaikymas. Pavyzdžiui, rankų neplovimas ir akių ragenos lietimas nešvariomis rankomis. Taip pat lęšių plovimas ar drėkinimas vandeniu iš čiaupo, kuriame paprastai knibžda žarnynui nepavojingų, bet akims priešiškų mikroorganizmų. Jei laikysitės gydytojo nurodymų bei visų svarbiausių higienos priemonių, rūpintis dėl lęšių infekcijos nereikės.

Kontaktiniai lęšiai pasimes akyse, užlįs į kitą akies obuolio pusę.

Vienas juokingiausių mitų, gimęs iš žmogaus anatomijos nežinojimo. Kiekvieno iš mūsų akis padengta plona membrana, kuri padengia baltąją mūsų akies dalį, jungiasi su vidine vokų dalimi ir tokiu būdu, kaip daugelis baiminasi, užkerta kelią lęšiui pasislinkti giliau bei pasimesti akyje.

Kontaktiniai lęšiai brangūs.

Daugeliu atvejų kontaktiniai lęšiai gali kainuoti pigiau nei gera akinių pora. Net vienadieniai lęšiai, kadaise laikyti prabanga, dabar yra prieinami kiekvienam ir paprastai kainuoja pigiau nei puodelis kavos.

Pabaigai

Dauguma abejonių ir baimių kyla iš nežinojimo, laiko informacijos paieškai neturėjimo. Kontaktinių lęšių technologija žengia koja kojon su naujovėmis ir maksimaliai eliminuoja nepatogumo veiksnius. Kaina, kuri praeityje buvo aukštesnė, taip pat yra kritusi dėl technologinės pažangos. Kylančios problemos dažniau būna susijusios su prasta vartotojo higiena, o ne pačiais lęšiais.

Džiaugiamės, jeigu išsklaidėme abejones ir suteikėme naudingos informacijos. Nepamirškite, kad kilus abejonėms dėl lęšių, galite kreiptis į artimiausią akių gydytoją, kuris jums suteiks visą reikiamą informaciją.

Parašykite komentarą