Lęšiai kelionėje

Kontaktiniai lęšiai ir kelionė: kaip tinkamai pasiruošti?

Kokia vasara be atostogų?! Tai metas, kai dažnas iš mūsų skuba atitrūkti nuo darbų ir ilgesniam laikui leidžiasi į išvykas gamtoje arba tolimesnes keliones. Kaip garantuoti, kad atostogos praeis sklandžiai, jei kontaktiniai lęšiai – tavo kasdienybės dalis? Štai keletas patarimų lęšių nešiotojams, leisiančių pasirūpinti savo akimis taip, kad kelionė suteiktų tik malonių įspūdžių.

Skystis ir konteineriukas – su savimi

konteineriukasŠiems dviem svarbiausiems kontaktinių lęšių priežiūros atributams derėtų išskirti garbingą vietą savo rankinėje. Ypač leidusis į kelionę lėktuvu. Jeigu netyčia skrendant į Paryžių Prancūzijoje bagažas nukeliautų į Paryžių Teksase, Jungtinėse Amerikos Valstijose, reikalingas lęšių priežiūros priemones, buvusias lagamine, pavyks atgauti ne greit, tad geriausia jas turėti po ranka. Kam tas papildomas stresas svečioje šalyje ieškant, kuri įsigyti.

Atsižvelgiant į kelionės trukmę, derėtų gerai apskaičiuoti ir, kiek skysčio prireiks: ar pakaks mažos talpos, ar visgi didesnės. Jeigu atostogų metu teks keisti mėnesinius ar dvisavaitinius lęšius naujais, patartina į krepšį įsimesti ir papildomą konteineriuką.

Skysčio gabenimas

Jeigu priešaky kelionė lėktuvu, nereikėtų pamiršti apie spaudimą, kurį gali patirti tokiu būdu gabenamas bagažas. Siekiant išvengti skysčio ištekėjimo ir papildomų rūpesčių (sudrėkę asmeniniai daiktai ir sumenkusios lęšių priežiūros priemonės atsargos), patartina lęšių tirpalą dėti į atskirą sandarų maišelį.

Vienadieniai – geriausias pasirinkimas

Turbūt kelionė būtų dar malonesnė, jei sunkaus lęšių skysčio butelio apskritai nereikėtų visur tystis su savimi. Tai visiškai įmanoma, mėnesinius ar dvisavaitinius lęšius iškeitus į vienadienius. Ryte įsidėjai, vakare – į šiukšliadėžę, o naują dieną pradedi su nauja pora. Jokio vargo ir mažiau sugaišto laiko lęšių valymui bei dezinfekcijai. Ką jau bekalbėti apie situacijas, kai tinkama higiena pasirūpinti sunkiau, pvz., stovyklaujant gamtoje.

Nenumatytiems atvejams – papildoma lęšių pora arba receptas

Jei pramogaudamas pamestum lęšį arba jis netyčia įsidedant, išsiimant arba bevalant įplyštų, gerai su savimi turėti ir papildomą pamėgtų lęšių porą. Blogiausiu atveju – nešiojamų lęšių specifikacijas (stiprumą, bazinę kreivę, diametrą), kad iškilus būtinybei artimiausioje optikoje juos būtų galima be vargo įsigyti.

Akiniai – planas B

akiniaiVisada galime pakliūti į situacijas, kuriose sunku prognozuoti savo kūno savijautą. Ne išimtis ir akys – sausas oras lėktuve, prastai kondicionuojamos patalpos ar tiesiog nauja aplinka, pilna nepažįstamų alergenų gali sukelti akių sudirgimą ir kitus nemalonius pojūčius, todėl lęšius gali tekti išsiimti. Juos puikiai pakeis akiniai, kuriuos ekstra atvejui naudinga turėti su savimi. Juk gerai matyti atostogų metu – kone svarbiausia.

Akys – tai mūsų langas į pasaulį. Lankant naujas, nepažįstamas vietas, gerai matyti – labai svarbu. Juk fiksuodami vaizdus savo atmintyje užkonservuosime nepamirštamus įspūdžius, šildysiančius širdis iki kitų atostogų. O gal net ir visą gyvenimą. Pasirūpink, kad akys tarnautų puikiai visur ir visada.

Parašykite komentarą