Daug laiko praleidžiant prie kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų, nenuostabu, kad regėjimas tampa vis prastesnis. Tam, kad užkirstume tam kelią nebūtina šių prietaisų atsisakyti visai. Užteks neapleisti savo akių ir naudotis akių būklę gerinančiais patarimais.
Detoksikuokite kepenis
Pagal tradicinę kinų mediciną, tarp kepenų ir akių sveikatos yra stiprus ryšys. Kepenų būklės pagerinimas gali padėti išvengti su akimis susijusių problemų.
Kepenys padeda detoksikuoti mūsų kraują. Visi toksinai, kuriuos gauname su maistu ar iš aplinkos patenka į kepenis, kur turėtų būti suskaidomi ir pašalinami iš kūno. Kuo sveikesnės tavo kepenys, tuo juose geriau veikia detoksikacijos procesai.
Tačiau, kai kepenys dirba prastai, toksinų kiekis padidėja, organizme pasklinda laisvieji radikalai, kurie gali pažeisti organus ir audinius. Akyje esanti retina yra labai jautri laisvųjų radikalų poveikiui ir gali turėti labai blogų pasekmių tavo regėjimui. Būtent todėl labai svarbu detoksikuoti kepenis, tai padės išvengti audinių pažeidimų.
Maitink savo akis ir smegenis
Visi žino, kad akių sveikatą gerina maistas, gausus karotino. Tokiam maistui priskiriamos morkos, saldžiosios bulvės, moliūgai. Tačiau jo esama ne tik oranžiniuose produktuose, o ir brokoliuose bei špinatuose. Akių sveikatą gerina ir maistas, turintis cinko: moliūgų sėklos, pupelės, vištiena. Svarbu neužmiršti ir smegenims būtinų riebalų – avokadų, kokosų aliejaus, riešutų. Šie taip pat gali prisidėti prie puikios akių būklės.
Akių pratimai
Sakoma, kad akis gydo žiūrėjimas aplink saulę, tada kai ji nebūna labai ryški (prieš 9 ryto ar po 4 popiet). Tikima, kad tokia saulės stebėjimo praktika padeda ne tik pagerinti regėjimą, bet ir sveikatą. Pratimas atliekamas žiūrint į visas kryptis (šiaurę, pietus, rytus, vakarus) 3-5 sekundes greitai mirksint. Tačiau prieš jį atliekant vertėtų pasikonsultuoti su specialistais.
Taigi akių būklės pagerinimui nereikia pirkti jokių brangių vitaminų, o išmaniai naudotis tai, ką turime gamtoje. Už pastangas akys tau tikrai padėkos.