Glaustiniai (kontaktiniai) lęšiai yra labai patogus sprendimas nenorintiems nešioti akinių. Tačiau ne visi žino, kad dėmesio renkantis verti ne tik patys lęšiai, bet ir lęšių skystis. Jis būtinas tiek įprastiems, tiek prailginto nešiojimo lęšiams. Skystis skirtas kontaktiniams lęšiams skalauti, saugoti, valyti ir drėkinti. Jis itin svarbus akių sveikatai, nes pašalina nešvarumus, keliančius diskomfortą ir padidinančius įvairių infekcijų riziką. Tačiau lęšių skysčio pasiūla – išties plati. Kaip nesuklysti ir pasirinkti tinkamiausią savo akims?
Skirtingi skysčiai – skirtingiems poreikiams
Dauguma nešiojančiųjų lęšius nesusimąsto apie šios priemonės svarbą ir perka pirmą pasitaikiusią, geriausiai atitinkančią tiesiog kainos kriterijų. Tačiau tai neturėtų būti pagrindiniu akių priežiūros reikmenų pasirinkimo veiksniu. Pasirinkti tinkamus akių lęšius paprastai padeda akių gydytojas, o tinkamas lęšių skystis gali būti pasirinktas pirmiausia įvertinus skirtingų tipų ypatybes. Skystis gali būti:
- su peroksidu. Jis tinkamas silikoniniams lęšiams, jautrioms akims. Toks skystis mažina akių paraudimą, dirglumą. Šio tipo skystyje lęšius reikia palikti per naktį.
- su augaliniais priedais. Jis puikiai tinka vertinantiems natūralumą. Toks skystis mažina apnašų kaupimąsi, padeda išvengti nemalonių pojūčių, dirginimo.
- skirtas jautrioms akims. Šio tipo skystis taip pat mažina akių jautrumą, paraudimą, perštėjimą. Gerilesiai.lt galite išsirinkti skystį su natūraliais akišveitės ar ramunėlių ekstraktais,.
- įvairių talpų. Tie, kurie planuoja kelionę ar retai nešioja lęšius ir nespėja sunaudoti skysčio iki pasibaigiant galiojimo laikui, gali rinktis mažesnės talpos produktus, o nešiojantiems lęšius kasdien geriausias pasirinkimas – didelės talpos lęšių skystis.
Visų rūšių skysčiai valo nešvarumus, šalina apnašas, įvairius mikroorganizmus ir bakterijas, dezinfekuoja paviršių. Kokį rinktis, labiausiai priklauso nuo individualių poreikių ir lęšių tipo.
Ką dar reikia žinoti renkantis lęšių skystį?
Rinkdamiesi skystį, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į lęšių tipą, gyvenimo būdą, priemonės galiojimo laiką. Vieni lęšių skysčiai pritaikyti hidrogeliniams lęšiams, kiti – silikoniniams. Jie paprastai galioja 3–6 mėnesius nuo atidarymo, todėl jei įsidedate lęšius retai, nepirkite didelės skysčio talpos.
Labai svarbu ne tik išsirinkti tinkamą skystį, bet ir deramai prižiūrėti lęšius: išsiimti ir įsidėti juos tik nusiplovus rankas, reguliariai pakeisti lęšių konteineriuką. Jokiu būdu nenaudokite lęšių skysčio pasibaigus galiojimo laikui.
Jei akys jautrios, turite dar atidžiau rinktis lęšius ir jų priežiūros priemones. Jei naujas lęšių skystis kelia diskomfortą, dirgina akis, jos parausta, peršti – nedelsdami pakeiskite jį kitu. Naudodami netinkamą, pasenusį skystį rizikuojate pakenkti akims, padidinti įvairių infekcijų galimybę. Lęšiai – patogūs, saugūs ir nebrangūs. Vis dėlto tam, kad jie būtų funkcionalūs, privalu juos tinkamai prižiūrėti, pasirinkti lęšių skystį, atitinkantį individualius poreikius ir nešiojamų lęšių rūšį. Jei vis dar neišsirenkate skysčio, pasikonsultuokite su savo akių gydytoju ar Gerilesiai.lt konsultantais – jie mielai padės priimti geriausią sprendimą.