Rega – vienas svarbiausių, tačiau kartu ir vienas pažeidžiamiausių žmogaus pojūčių. Akis būtina saugoti, ypatingai šiandien, kuomet gyvename technologijų apsuptyje ir didžiąją dienos dalį praleidžiame žiūrėdami į telefonų ar kompiuterių ekranus. Labai svarbu užtikrinti, kad nuo mažų dienų vaikai nepatirtų regėjimo sutrikimų, o jiems atsiradus nedelsiant imtis priemonių. Akinių paskyrimas nudžiugina tikrai ne kiekvieną atžalą, todėl tenka ieškoti alternatyvių regos korekcijos priemonių. Viena iš jų – „Biofinity“ lęšiai.
Kodėl vaikui geriau nešioti kontaktinius lęšius?
Prieš pasirinkdami kontaktinius lęšius stenkitės rasti kuo daugiau naudingos informacijos: kokie lęšių privalumai, nuo kokio amžiaus rekomenduojama juos nešioti ir kuo jie gali būti naudingi. Kalbant apie vaikų sveikatos, šiuo atveju – regos priežiūrą svarbu suprasti, jog reikia būti ypač atsargiems. Kontaktiniai lęšiai yra medicininės priemonės, kurios turėtų būti naudojamos tik gydytojui patarus tai daryti, itin atsakingai ir su nuolatine priežiūra.
Tam, kad būtų galima saugiau naudoti lęšius, būtinas išskirtinis dėmesys ir naudojimo specifikos išmanymas. Dėl šios priežasties lęšiai dažniausiai nėra rekomenduojami vaikams iki 12–13 metų amžiaus. Žinoma, tik amžius nėra visiškai tikslus rodiklis – esminiai kriterijai yra vaiko brandumas ir jo gebėjimas suprasti priežiūros ypatumus, galimą riziką. Pažangiausios technologijos visa tai palengvina, ir „Biofinity“ lęšiai puikiai tinka norint naudoti tokias regos korekcijos priemones patogiai ir saugiai.
Ką vertėtų žinoti tėvams?
Tėvams, kurių vaikai nešioja kontaktinius lęšius, svarbu atsiminti gydytojų rekomendacijas, nes yra tikimybė, jog atžalos gali jas tiesiog primiršti. Vaikui pajutus diskomfortą ar paraudus jo akims nedelsdami išimkite lęšius ir kreipkitės į gydytoją. Pateikiame keletą patarimų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį kiekvieną dieną:
- Į akis patekęs vanduo gali išplauti lęšius, todėl geriau prieš maudymąsi juos išsiimti.
- Įplyšusį lęšį iš karto išmeskite. Jis gali pažeisti rageną ar kitaip pakenkti akiai.
- Pasirūpinkite, jog vaikas turėtų du lęšių konteinerius. Vienas iš jų turėtų būti paliktas atsargai namie, o kitas būti kartu su juo visur.
- Nors „Biofinity“ lęšiai be pertraukos gali būti nešiojami ilgai, rekomenduojama prieš miegą palikti lęšius tirpale. Taip akys naktį neišsausės ir nekils nemalonių pojūčių.
- Lęšiui nukritus ant žemės, jokiu būdu negalima jo iškart dėtis atgal. Toks lęšis pirmiausia turėtų būti išvalytas tirpale. Jeigu to padaryti nėra galimybės, laikinai vaikas turėtų nešioti akinius.
Tinkamai prižiūrimi ir naudojami kontaktiniai lęšiai leis vaikui netrukdomai mėgautis aktyvia veikla – sportuoti, šokti, bėgioti. Jie padės pagerinti vaiko regėjimą, leis išvengti diskomforto, kurį gali kelti akiniai.
Kodėl vertėtų rinktis „Biofinity“ lęšius?
Tinkamai prižiūrimi ir naudojami kontaktiniai lęšiai leis vaikui netrukdomai mėgautis aktyvia veikla – sportuoti, šokti, bėgioti. Jie padės pagerinti vaiko regėjimą, leis išvengti diskomforto, kurį gali kelti akiniai.
Kontaktinių lęšių priežiūra tikrai nėra lengva, todėl svarbu pasirūpinti, jog pasirinkta rūšis keltų kuo mažiau galvos skausmo. „Biofinity“ lęšiai yra tikras perversmas akių korekcijos priemonių srityje. Nauja „Aquaform“ technologija, pritraukianti vandenį ir išlaikanti didelį jo kiekį paviršiuje, išsaugo lęšio minkštumą ir sumažina išdžiūvimo riziką, o asferinis paviršiaus dizainas suteikia galimybę matyti itin aiškiai ir ryškiai.
Šie modernūs kontaktiniai lęšiai yra itin patogūs ir tinkami vaikams. Visgi reiktų nepamiršti, jog ši priemonė turi būti naudojama tik su gydytojo receptu. Tik specialistas visapusiškai įvertins akių būklę ir nurodys lęšių nešiojimo trukmę, lęšių tipą ir stiprumą. Pastebėję sutrikimų, nesiimkite jų spręsti patys – kreipkitės į gydytojus nedelsdami.