Dažna ką tik nešioti kontaktinius lęšius pradėjusi moteris sunerimsta – o kaip gi bus su akių makiažu? Ar pasidažiusi jas neapgadinsiu lęšių? Ar akys nesudirgs ir joms nepakenksiu? Nešiojančios kontaktinius lęšius gali drąsiai naudoti makiažą, tačiau turėtų žinoti keletą vertingų patarimų, kad akys išliktų sveikos ir gaivios, o makiažas – jas papuoštų.
Lęšiai – prieš makiažą
Kontaktinius lęšius reikėtų įsidėti prieš pradedant dažytis. Ir svarbiausia – gerai nusiplauti rankas. Jeigu lęšius dėsiesi į jau padažytas akis, labai realu, kad ant pirštų bus likę kosmetikos pėdsakų, kurie gali sudirginti akis.
Vakare, ruošiantis miegoti, lęšius būtina išsiimti prieš nusivalant makiažą. Kitu atveju, trinant akis makiažo valikliu sudrėkintu vatos tamponėliu ne tik gali būti pažeisti patys lęšiai, bet ir ant jų gali nusėsti daugiau naudotų kosmetikos priemonių dalelių, o akys smarkiai sudirgti.
Naudoti kosmetiką be aliejų
Neretai daugelio grožio produktų sudėtyje galima aptikti įvairių aliejų. Nors jie ir sveiki mūsų odai, deja, patekę į akis jie ne tik jas sudirgina, bet ir sudrumsčia lęšius, todėl gerai matyti per juos tampa gana sudėtinga.
Vienadieniai lęšiai – geriausia išeitis
Neretai valant kontaktinius lęšius ant jų vis tiek nusėda kosmetikos likučių, dėl kurių akys parausta, sausėja, niežti. Todėl toms, kurioms makiažas – neatsiejama kasdienybės dalis, patartina mėnesinius ar dvisavaitinius lęšius iškeisti į vienadienius. Taip bus paprasčiau išlaikyti lęšius švarius, o akis – gaivias ir sveikesnes.
Kruopštumas – raktas į gražias akis
Jeigu nenori atsisakyti mylimų mėnesinių ar dvisavaitinių lęšius, tada teks apsišarvuoti kantrybe ir atidumu prižiūrint tinkamai kontaktinius lęšius. Labai svarbu išsiėmus juos gerai nuvalyti, specialiu skysčiu trinant apie 15–20 sekundžių, ir užmerkti nakčiai į konteineriuką, pripildytą valomuoju tirpalu, kad šie dezinfekuotųsi ir ant jų neliktų jokių kosmetikos pėdsakų.
Be to, labai svarbu visada keisti lęšius naujais pasibaigus jų nešiojimo terminui, o su kiekviena nauja lęšių pora pradėti naudoti ir naują lęšių konteineriuką. Jame taip pat linkusios kauptis bakterijos, kurios gali sukelti rimtus akių susirgimus, todėl nereikėtų pamiršti reguliariai keisti ir jį.
Akių pieštukas – tik akies paviršiui
Akių pieštuku apvedant akis, derėtų vengti liesti akies voko vidų. Priešingu atveju, pieštuku galima ne tik kliudyti lęšius – dažų gali patekti ir į pačias akis. Juk nesinori jų šitaip sudirginti.
Taigi makiažas ir kontaktiniai lęšiai – puikiai suderinami dalykai. Svarbiausia nepamiršti esminių higienos ir lęšių priežiūros principų, kad ir lęšiai tarnautų ilgiau, ir akys išliktų gražios.