Kada metas keisti lęšius?

Lęšiai – puiki alternatyva regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms, dėl įvairių priežasčių nenorintiems nešioti akinių. Pranašesni už akinius dėl geresnio periferinio matymo (akinių rėmeliai riboja matymo lauką), nerasoja, ant lęšių nelyja, galima nešioti paprastus akinius nuo saulės ir nereikia išlaidauti brangiems tamsintiems akiniams su dioptrijomis. 

Kontaktiniai lęšiai būna kelių rūšių – vienadieniai ir daugkartinio naudojimo. Pastarieji gali būti savaitės-dviejų, mėnesio-trijų ir ilgesnio naudojimo. Vis dėl to tai yra medicininis prietaisas, kuriam reikia priežiūros ir bendros naudojimo kultūros. Straipsnyje aptariame kada geriausia keisti lęšius, kad išvengti nepatogumų.

Problemos

  • Dažnas atvejis – turite dviejų savaičių lęšius, tačiau nešiojate juos kartą per savaitę sportuodami, todėl naudojate keturiolika savaičių.  Lęšiai turi savo galiojimo laiką ir pradeda laipsniškai gesti atidarius pakuotę, todėl toks taupymas gali turėti įtakos akių sveikatai. Taip pat nederėtų naudoti kelių metų senumo lęšių, net jeigu jie ir gulėjo lęšių konteineryje nenaudojami.
  • Stebėkite savo komforto pojūtį. Purvas, dulkės gali kauptis po lęšiais, džiovinti ir dirginti akis. Pirmiausia pamėginkite išplauti lęšius ir jeigu jie vis dar sukelia diskomfortą, gali būti, kad atsirado pažeidimas nuo išorinio poveikio. Tokiu atveju reikia keisti lęšius.
  • Bakterijos gali kauptis ant lęšių, ypač jei jie nešiojami ilgą laiką. Vaizdas pro lęšius pasidaro blankus, lyg „pro rūką“. Patikrinti ar laikas keisti lęšius galima išsiėmus, nuplovus lęšių priežiūros skysčiu ir vėl įsidėjus. Jeigu vaizdas vis tiek „išplaukęs“, laikas keisti lęšius.
  • Dėvint lęšius, laipsniškai kaupiasi baltymų sankaupos nuo ašarų. Paprastai šių sankaupų nesimato, nebent lęšiai naudojami labai ilgą laiką. Net ir reguliariai plaunami ir dezinfekuojami lęšiai neapsaugomi nuo šių sankaupų susidarymo, todėl geriausia nelaukti, kol jos pradės matytis vizualiai ir keisti lęšius anksčiau.
  • „Jeigu abejoji, išmeti ir negalvoji.“ – priežodis, kuris turėtų tapti mantra.  Jeigu lęšiai sukelia kokį nors diskomfortą, akys parausta ar dirginasi, geriausia klausyti savo kūno siunčiamų signalų – išsiimti lęšius ir išvengti galimos infekcijos.

Kaip sėkmingai laikytis savo daugkartinio naudojimo lęšių keitimo grafiko.

  • Keiskite daugkartinio naudojimo lęšius tą pačią savaitės dieną. Geras sprendimas išmesti senus lęšius šeštadienio naktį ir įsidėti naują porą sekmadienio rytą.
  • Užsirašykite datą ant lęšių pakuotės, kai atidarote naują.
  • Pažymėkite priminimą apie naują užsakymą ant paskutinės lęšių dėžutės. Taip išvengsite nepatogumų ir per ilgo senų lęšių naudojimo.

Pabaigai

Apibendrinant, per ilgas senų lęšių naudojimas gali sukelti įvairių problemų: sausinti akis, sukelti diskomforto jausmą, akių skausmą ar įvairias infekcijas. Labai svarbu stebėti savo kūno siunčiamus signalus – ar akys nesausėja, neskauda, neraudonuoja. Lęšių galiojimo laikas ant pakuočių užrašomas ne šiaip sau – lęšiai sensta tiek naudojami, tiek nenaudojami. Prižiūrėkite lęšius, klausykitės kūno signalų, atsižvelkite į galiojimo laiką ir išvengsite problemų, bei  galėsite džiaugtis lęšių teikiamais privalumais dar daugybę metų.

Parašykite komentarą