Kaip padėti vaikui priprasti prie lęšių?

Vis daugiau ir daugiau mažesnio amžiaus vaikų naudoja kontaktinius lęšius vietoje akinių. Atlikti tyrimai parodė, jog taip yra dėl to, jog kontaktiniai lęšiai padeda vaikams labiau pasitikėti savimi, savo išvaizda, padeda laisviau judėti ir be nepatogumų užsiimti norima veikla. Tačiau adaptacijos procesas, kuomet pereinama nuo akinių prie kontaktinių lęšių neretam vaikui gali atrodyti baugus ir sudėtingas. Tam, jog būtų lengviau pateikiame kelis patarimus, kaip elgtis ir padėti vaikui priprasti prie kontaktinių lęšių.

Apsilankykite pas oftamologą.
Pirkti lęšius, prieš tai nepasitikrinus ir nepasitarus su gydytoju gali būti pavojinga ir žalinga Jūsų vaiko akims. Akių gydytojas patikrins ir nustatys Jūsų vaiko akių būklę, patars kokio stiprumo lęšius tinkamiausia rinktis, nustatys akies diametrą bei dažnu atveju išaiškins visus žingsnelius, kuriuos Jūsų vaikas turėtų atlikti, norint, kuo paprasčiau įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius bei taip greičiau apsiprasti. Be to, mokslinės studijos atskleidė, kad vaikai greičiau išmoksta įsidėti bei prižiūrėti kontaktinius lęšius ir tai daro geriau nei suaugusieji, nes jų pirštai miklesni, o motyvacija nenešioti akinių – didesnė.

Neatsisakykite akinių.
Akių gydytojai, ypač mažiems vaikams, rekomenduoja visiškai neatsisakyti akinių ir naudoti akinius ir akių lęšius pakaitomis. Taip vaikas palaipsniui apsipras prie naujosios korekcijos priemonės ir tai nesukels jam šoko. Apsipratęs prie akių lęšių vaikas pats galės nuspręsti, kaip dažnai ir kokiomis aplinkybėmis nori juos nešioti.

Priminkite apie akių drėkinimą.
Vaikai dažnai būna išsiblaškę, o nešiojant akių lęšius reikia rūpintis, jog akys nuolatos būtų sudrėkintos, tad pasirūpinkite, kad vaikas visada šalia savęs turėtų dirbtinių ašarų akims drėkinti, ypač, jeigu akių lęšius naudoja ilgą laiką.

Kokie lęšiai tinkamiausi vaikams?

  • Jei vaikas nešios kontaktinius lęšius dažnai, geriausiai tinka silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai. Su jais vaikas galės ir miegoti.
  • Jei vaikas sportuoja ar lanko baseiną bent kelis kartu per savaitę, tuomet jam tinkamesni vienkartiniai kontaktiniai lęšiai, kurie turi ilgalaikę drėkinimo sistemą. Tokio pobūdžio lęšiams nereikia kasdienės priežiūros – ryte įdedami į akį, o vakare tiesiog išimami ir išmetami.

PABAIGAI
Nesvarbu koks Jūsų amžius – įsigyti lęšius ir pirmą kartą gyvenime juos įsidėti po ilgo laiko akinių nešiojimo yra labai smagi ir įdomi patirtis. Tereikia šiek tiek pasiruošimo, žinių, palaikymo ir Jūs padėsite savo vaikui ne tik nebebijoti išbandyti akių lęšių, bet ir patirti kuo pozityvesnį įspūdį pirmą kartą užsidedant juos!

Parašykite komentarą