Jeigu Jums svarbus komfortas sportuojant, atliekant bet kokią kitą aktyvią veiklą ar tiesiog rūpinatės išvaizda, pagelbėti gali kontaktiniai lęšiai. Atsiliepimai apie juos, deja, ne visada būna puikūs, tačiau tikrai ne visa kaltė turėtų atitekti lęšiams. Iš dalies tai lemia faktas, kad lęšių pritaikymas yra labai individualus. Be to, neatsargus kontaktinių lęšių naudojimas ir bloga priežiūra neretai sukelia įvairias problemas ir netgi didesnius regos sutrikimus. Apžvelgsime, kokios klaidos daromos dažniausiai ir kaip jų išvengti.
Ką turėtumėte žinoti rinkdamiesi lęšius?
Kontaktinių lęšių rūšių šiandien išties daug. Jei ketinate pradėti naudoti šią regos korekcijos priemonę, svarbu atsižvelgti į regėjimo sutrikimą ir gyvenimo būdą. Nerekomenduojame lęšių rinktis patiems – tai turi padaryti specialistas.
Kritiškai vertinkite trumpai veikiančias internetines parduotuves, kuriose siūlomi kontaktiniai lęšiai. Atsiliepimai jose gali būti netikri, o produkcija – abejotinos reputacijos. Nesusižavėkite ir pačiu pigiausiu variantu, nes jis gali nepateisinti Jūsų lūkesčių kokybės ir patogumo atžvilgiu.
Kokios yra dažniausios lęšių naudojimo klaidos?
Akys – viena jautriausių žmogaus kūno vietų, todėl jų priežiūra gali sukelti keblumų. Kontaktiniai lęšiai suteikia galimybę nevaržomai judėti nepatiriant akinių sukeliamo diskomforto. Visgi šie privalumai susiję su tam tikromis atsakomybėmis.
- Nenešiokite lęšių sirgdami. Žmonėms, kurie serga gripu, peršalimu ar kitomis panašiomis, užkrečiamomis ligomis nepatartina nešioti lęšių, nes jos dažnai sukelia akių sudirgimą, ašarojimą. Negalavimo metu mūsų imuninė sistema nusilpsta, todėl lengviau užsikrėsti akių infekcija.
- Išsiimkite lęšius prieš maudymąsi. Vanduo – vienas iš elementų, dėl kurių gali nukentėti kontaktiniai lęšiai. Atsiliepimai iš gydytojų liudija, jog baseinuose, ežeruose, upėse, jūrose ir kitose maudynių vietose būnant su kontaktiniais lęšiais galima užsikrėsti itin rimtomis infekcijomis, sukeliančiomis įvairius regos sutrikimus ir net aklumą. Rekomenduojama išsiimti kontaktinius lęšius net prieš einant į dušą.
- Naudokite tik specialias priežiūros priemones. Niekad nenaudokite kitokių priemonių, nei nurodė gydytojai. Dezinfekuoti ir valyti kontaktinius lęšius galima tik su specialiomis priemonėmis, todėl nebandykite naudoti vandens ar kitų priežiūrai netinkamų priemonių. Nepamirškite, jog lęšių konteinerį reikia keisti bent kas tris mėnesius.
- Neužmikite su lęšiais. Galimybe miegoti jų neišsiėmus pasižymi tikrai ne visi kontaktiniai lęšiai. Atsiliepimai iš gydytojų atskleidžia, jog miegodami su tam nepritaikytais lęšiais vargu ar aprūpinsite akis pakankamu deguonies kiekiu, o tai gali sukelti ragenos uždegimą. Jei užmiršote išsiimti lęšius prieš miegą, padarykite tai vos tik atsikėlę.
Kontaktiniai lęšiai pasižymi daugybe privalumų, tačiau jų priežiūrai ir naudojimui reikia skirti ypatingą dėmesį. Nepamirškite, jog tik gydytojas gali nurodyti tinkamus lęšius. Visgi jei dvejojate dėl priežiūros priemonių ir būdų, visuomet galite susisiekti su Gerilesiai.lt komanda – ji mielai padės atrasti tiek tinkamiausią lęšių gamintoją, tiek reikiamas priemones.