7 patarimai keliaujantiems su akių lęšiais

Greičiausiai ne kartą teko susimąstyti: „Kaip rūpintis akių lęšiais, kuomet išvykstu atostogauti ne vienai, o net kelioms savaitėms?“. Juk rūpintis savo akių priežiūra namuose viena, tačiau tai daryti keliaujant, rodos, visai kas kita! Iš tiesų nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti, tam tik reikia tinkamai pasiruošti. Pateikiame kelis naudingus patarimus, kurie padės keliaujantiems bei besiruošiantiems leistis į keliones.

1. Prieš išvykstant į kelionę apsilankykite pas savo akių gydytoją.
Apsilankyti pas gydytoją patartina bent prieš mėnesį iki Jūsų planuojamos kelionės. Atsižvelgiant į Jūsų kelionės pobūdį (ar tai bus aktyvesnė ar poilsinė kelionė) gydytojas padės Jums išsirinkti tinkamiausius lęšius.

2. Akių lęšius visada laikykite šalia savęs, rankiniame bagaže.
Jūsų vaistai, dokumentai bei kiti svarbūs bei brangūs daiktai turėtų būti šalia Jūsų. Taip pat ir kontaktiniai lęšiai. Žinoma, jeigu keliaujate ilgesniam laikui, pavyzdžiui metams, tuomet dalį kontaktinių lęšių galite patalpinti ir registruotame bagaže, tačiau bet kokiu kitu atveju, laikykite juos šalia savęs.

3. Akių lęšius žymėkite etiketėmis.
Keliaujant Jūsų asmeniniai daiktai, tarp jų ir kontaktiniai akių lęšiai, gali lengvai susimaišyti. Tad jeigu nešiojate skirtingo stiprumo lęšius, itin svarbu prieš išvykstant į kelionę sužymėti juos tam tikromis, skirtingomis etiketėmis. Taip, net ir lęšiams susimaišius po skirtingas lagamino vietas, būsite užtikrinti kur ir kokioje vietoje yra tam tikro stiprumo lęšiai.

4. Pasirūpinkite kontaktinių lęšių recepto išrašo kopija.
Jei Jūsų kontaktiniai lęšiai kelionės metu pasimestų, recepto išrašas Jus išgelbės! Tai vienas svarbiausių dalykų, kurį turite įsirašyti į savo darbų sąrašą ir nepamiršti pasiimti prieš išvykstant į kelionę. Jei neturite laiko pasidaryti kopijos, paprasčiausiai nusifotografuokite receptinį lapelį savo išmaniuoju telefonu ir taip užsitikrinkite, jog atsitikus nenumatytoms problemoms visada žinosite, kokio tipo ir stiprumo lęšių Jums reikia.

5. Neleiskite skrydžiui nuvarginti Jūsų akių.
Ilgos trukmės skrydžiai gali nuvarginti tiek Jus, tiek ir Jūsų akis, todėl ruošiantis kelionei pasirūpinkite drėkinančių lašelių akims atsargomis ir laikykite juos šalia savęs viso skrydžio metu. Taip pat, jeigu kelionės metu nusprendėte pamiegoti, nepamirškite išsiimti akių lęšių. Šių kelių žingsnelių dėka išvengsite akių išsausėjimo, paraudimo bei kitų nemalonių pojūčių.

PABAIGAI

Tik todėl, kad Jūs nešiojate kontaktinius akių lęšius, nereiškia, jog kelionės su jais sukels Jums daugybę streso. Vadovaukitės šiais keliais patarimais, pasirūpinkite reikiamų lęšių bei jų priemonių atsargomis iš anksto ir mėgaukitės nepamirštamomis kelionėmis!

Parašykite komentarą