akių lašai jautrioms akims

5 patarimai besirenkantiems akių lašus

Akys – labai jautrus organas, todėl jų priežiūra turėtų būti itin atsakinga. Vienas iš būdų pasirūpinti pažeistomis ar pavargusiomis akimis yra akių lašai. Jų pasirinkimas labai platus, todėl svarbu nepasimesti ir pasirinkti kokybišką produktą, atitinkantį būtent jūsų problemą. 5 patarimai gali palengvinti šį pasirinkimą ir suteikti naudingos informacijos.

1. Išsiaiškinkite diskomforto priežastį

Tik tuomet galėsite ieškoti efektyvaus sprendimo būdo. Prieš pradedant naudoti bet kokius akių lašus verta atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų akys yra išsausėjusios, sudirgusios, o galbūt – ašarojančios. Pagal tai patartina rinktis specialius lašus, nes juose esančios skirtingos veikliosios medžiagos pasižymi specifiniu poveikiu. Jei patiems sunku identifikuoti problemą, galite kreiptis į specialistus.

2. Jei reikia greito efekto, rinkitės dirbtines ašaras

Jos gali suteikti ganėtinai greitą palengvėjimą, tačiau toks poveikis dažniausiai nėra ilgalaikis. Drėkinamieji akių lašai gali padėti palengvinti simptomus, pasireiškusius dėl ilgo darbo kompiuteriu, kenksmingų medžiagų, esančių užterštose patalpose, oro kondicionierių. Daugumos jų sudėtyje yra tam tikrų natūraliai ašarose esančių elementų, kurie leidžia sudrėkinti akis ir jaustis komfortiškai.

3. Kamuojant alergijai naudokite specialius lašus

Antihistamininiai preparatai skirti alergijos sukeltam perštėjimui mažinti. Jie veikia mažindami histamino kiekį akių audinyje. Be to, jog pasireiškus tam tikrai alergijai akis gali niežėti, jos taip pat gali parausti, tapti vandeningos ar paburkusios. Specialūs lašai gali padėti pašalinti arba sušvelninti šiuos simptomus. Kai kurie dekongestantiniai (gleivinės paburkimą mažinantys) akių lašai savo sudėtyje turi ir antihistaminų. Jie taip pat mažina niežėjimą, tačiau nėra rekomenduojami ilgalaikiam naudojimui.

4. Rinkitės lašus be kenksmingų konservantų

Dauguma ekspertų sutaria, kad benzalkonio chloridas (BAK), dažniausiai naudojamas kaip konservantas akių lašuose, gali kelti rimtų šalutinių poveikių. Naudojant tokius lašus kasdien, gali sustiprėti akių sausumas ir suintensyvėti uždegimas, atsiradęs dėl ankstesnių akių paviršiaus pažeidimų. Šiuo metu tikrai galima rinktis iš daug švelnesnių konservantų, tad patartina nenaudoti preparatų, kuriuose yra benzalkonio chlorido.

5. Atkreipkite dėmesį, jei nešiojate kontaktinius lęšius

Patartina pasirūpinti, kad lašai būtų tinkami naudoti tokioje situacijoje. Paprastai specializuotose internetinėse svetainėse, pavyzdžiui, Gerilesiai.lt, būna pateiktas aprašymas, kuriame nurodyta, ar akių lašai tinka nešiojantiems kontaktinius lęšius. Profesionaliai parinkta priemonė gali palengvinti sausumo pojūtį akyse ir sumažinti diskomfortą, jaučiamą dėl lęšių naudojimo. Prieš naudojant įprastus akių lašus, kurie nėra skirti būtent tokiu atveju, verta pasitarti su specialistu optikos salone ar gydytoju.

Atsižvelgus į šiuos patarimus, pasirinkimas gali tapti daug lengvesnis. Primename, kad platų akių lašų pasirinkimą su išsamiais aprašymais galite rasti mūsų svetainėje. Taip nesugaištant daug laiko galima išsirinkti tinkamiausią individualios problemos sprendimo būdą.

Parašykite komentarą