Išsiruošus vasaros atostogų arba vykstant į šiltus kraštus dažnai maudomasi jūroje, ežere ar baseine ir pan. Tokiais atvejais sunku išvengti, kad vanduo nepatektų ir į akis. Jei jis švarus, dažniausiai tai nesukelia jokių problemų, tačiau naudojantiems korekcines priemones, tokias kaip akių lęšiai, reikėtų į tai pažvelgti atidžiau.
Maudymasis duše
Tam, kad maudydamiesi duše nepažeistumėte nei lęšių, nei akių, geriausia šias korekcines priemones išsiimti dar prieš tai. Vandenyje gali būti įvairių mikroorganizmų (bakterijų), galinčių sukelti infekciją, be to, dėl stiprios dušo srovės ši matymą gerinanti priemonė gali iškristi – tokiu atveju net ir mėnesiniai lęšiai jau nebebus tinkami naudojimui. Jei tik pradėję maudytis supratote, kad neišsiėmėte lęšių, patariame stengtis, kad tekantis vanduo nepatektų į akis. Taip pat svarbu vengti jas trinti ar kitaip liesti.
Plaukiojimas baseine
Gali atrodyti, kad kontaktiniai akių lęšiai yra vienas iš patogiausių pasirinkimų plaukiojantiems baseine. Visgi, nenaudojant specialių apsauginių priemonių to daryti nerekomenduojama. Baseino vandeniui patekus į akis, regėjimas gali staiga apsiblausti. Tokiu atveju geriausia nedelsiant išsiimti lęšius ir gerai praplauti akis.
Nepaisant to, kad tokiame vandenyje yra chloro, kuris veikia kaip dezinfekuojanti priemonė, išlieka didelė infekcijų tikimybė. Net ir nedidelis tokio vandens kiekis gali sukelti rimtus akių pažeidimus, kuriuos išgydyti nėra taip paprasta.
Ar žinojote, kad?
Kartais kontaktinius lęšius išsiimti tiesiog pamirštama, be to, manoma, kad tai tikrai nėra būtina. Tokiu atveju verta prisiminti šiuos faktus:
Vandenyje esančios bakterijos ir kiti nešvarumai gali sukelti akių infekcijas, sudirgimą ir netgi paskatinti ragenos opos atsiradimą.
Amerikos maisto ir vaistų administracija (FDA) teigia, kad akių lęšiai neturėtų kontaktuoti su vandeniu, nesvarbu, koks jis bebūtų (vandentiekio, baseino, upės, ežero ar t. t.).
Kaip jau buvo ne kartą minėta, vandenyje gali būti įvairių virusų ir bakterijų. Viena iš jų – Acanthamoeba, kuri, prikibusi prie lęšio paviršiaus, gali sukelti akių uždegimą ir net lemti apakimą.
Tiek grynas, tiek baseinų vanduo gali paskatinti lęšio prikibimą prie akies. Dėl to sumažėja deguonies pralaidumas ir pasireiškia sudirgimas.
Minkšti lęšiai turi poras, per kurias gali patekti cheminės medžiagos ir mikroorganizmai, o tai taip pat padidina infekcijų atsiradimo galimybę.
Laiku išimti kontaktiniai akių lęšiai ir naudojamos apsauginės priemonės gali padėti išvengti šių nemalonumų.
Visi, besirūpinantys puikiu regėjimu ir gera akių sveikata, svetainėje Gerilesiai.lt gali rasti platų tiek korekcinių, tiek priežiūros priemonių asortimentą. Apsipirkite internetu – tai greita ir patogu.