Prieš gerus 30 metų vargiai kas būtų bent pasvajojęs, kad atsiras kažkas stipresnio už pačią Motulę Gamtą. Veido patempimus, krūtų padidinimus, užpakaliukų pakėlimus ir kitą plastinę chirurgiją, nuo kurios mirgėte mirga bulvarinė spauda, šį kartą palikime ramybėje. Pakalbėkime apie kai ką subtilesnio – akis. Tą poemose išaukštintą, dainose apgiedotą „sielos veidrodį“, kuris, pasirodo, taip pat gali keisti savo išvaizdą.
1987 m. pasirodė pirmieji spalvoti kontaktiniai lęšiai, o su jais ir galimybė atrodyti visiškai kitaip. Naujausių technologijų pažangos dėka dabar galime natūraliai mėlynas akis paversti rudomis, o rudoms suteikti netikėtų atspalvių. Tad nuo ko pradėti?
Specialisto apžiūra
Neretai į spalvotus kontaktinius lęšius žiūrima kaip į paprastą kosmetinę priemonę, kurią akimirksniu galima nusipirkti tiesiog aksesuarų parduotuvėje (beje, statistika išties šokiruoja – patys sau spalvotus lęšius „išsirašo“ net 53 % tokių lęšių nešiotojų). Faktas, kad kai kuriuos akių spalvą keičiančius kontaktinius lęšius galima nusipirkti, tarkime, vakarėliams skirtų kostiumų parduotuvėse, dar neužtikrina jų saugumo ir patikimumo.
Ruošiantis pradėti nešioti BET KOKIUS kontaktinius lęšius, būtina apie tai pasikonsultuoti su akių gydytoju. Jis nustatys reikalingus parametrus: diametrą, bazinę kreivę ir stiprumą (jeigu būtina ir regėjimo korekcija). Specialistas taip pat pakonsultuos ir pamokys, kaip tinkamai prižiūrėti kontaktinius lęšius, kad akys išliktų sveikos.
Spalvotų kontaktinių lęšių tipai
Išsiaiškinus parametrus ir kontaktinių lęšių dėvėjimo subtilybes belieka nerti į spalvotų lęšių pasirinkimo jūrą. O rinktis tikrai yra iš ko! Kaip nepasiklysti ieškant sau labiausiai tinkančio varianto?
Žvalgantis spalvotų kontaktinių lęšių, svarbiausia atkreipti dėmesį į natūralią savo akių spalvą ir… tikslą. Taip, būtent, TIK-SLĄ – tai kokio efekto tikiesi?
Šviesios akys, trokštančios lengvų pokyčių
Jei tavo akys mėlynos, žalios ar pilkos, ir joms mielai suteiktum daugiau gaivumo, išraiškingumo ir spindesio, puikus pasirinkimas – paryškinantys lęšiai. Melsvą arba žalsvą atspalvį sukuriantys kontaktiniai lęšiai suteiks žvilgsniui daugiau šarmo ir valiūkiško švytėjimo.
Akys, sakančios ryžtingą „TAIP“ kardinaliems pasikeitimams
Drąsioms asmenybėms, nebijančioms atrodyti visiškai kitaip, tikrai patiks spalvą keičiantys lęšiai. Žaliaakiai virs mėlynakiais, mėlynakiai – žaliaakiais, o rudoms akims tokie kontaktiniai lęšiai leis sužėrėti netikėtumu. Mėgstantiems traukti aplinkinių dėmesį šie spalvoti kontaktiniai lęšiai – itin patrauklus variantas.
Gilios ir įtaigios akys
Šviesių akių savininkams nebereikia pavydėti egzotiškos išvaizdos Lotynų amerikiečiams liepsnojančiomis, tamsiomis akimis. Nesvarbu, kokio atspalvio tavo akys – rudas ar juodas akis gali turėti ir tu. Tam pagelbės tamsinantys lęšiai, su kuriais bet kuris mėlynakis ar žaliaakis atrodys drąsiai, iššaukiančiai ar net viliojančiai įžūliai. Tuo tarpu rudakiai, išmėginę tokius lęšius savo žvilgsniui įkvėps daugiau gelmės, pavers jį dar skvarbesniu.
Hipnotizuojantis ir įtraukiantis žvilgsnis
Ekstravagantiškoms asmenybėms, mėgstančiomis išsiskirti iš minios užuot likus pilkos masės dalimi tiks akis didinantys lęšiai. Rainelės ribas optiškai praplečiantys 15 mm kontaktiniai lęšiai sukurs didesnių akių efektą – tokiam žvilgsniui negalės atsispirti niekas.
„Matau gerai, atrodau dar geriau“
Dauguma spalvotų kontaktinių lęšių atlieka ne tik estetinę, bet ir regėjimo korekcijos funkciją. Neretai tais pačiais lęšiais galima pakoreguoti ir trumparegystę ar toliaregystę, pasirinkus reikalingą jų stiprumą. Na, o puikiai matantiems skirti -0.00 dioptrijų stiprumo kontaktiniai lęšiai.
Spalvotų lęšių priežiūra
Spalvoti kontaktiniai lęšiai dažniausiai tinkami mėnesiniam ar ilgesniam dėvėjimui, todėl juos taip pat reikia kruopščiai prižiūrėti. Čia nėra nieko įmantraus – jiems galioja tos pačios priežiūros taisyklės kaip ir įprastiems kontaktiniams lęšiams:
- Būtina gerai nusiplauti rankas prieš išsiimant ir įsidedant kontaktinius lęšius;
- Pasitelkus specialų valomąjį tirpalą švelniai rodomuoju pirštu pašalinti ant lęšių paviršiaus susikaupusius nešvarumus ir baltymų apnašas;
- Pamerkti lęšius į tirpalu pripildytą konteineriuką nakčiai;
- Jokiu būdu nemiegoti su lęšiais, jei jie nėra tam skirti.
Na va, atrodo viskas. Belieka imti ir paeksperimentuoti: šiandien mėlynakis, rytoj rudakis. Dabar atrodyti kitaip – paprasčiau nei paprasta.