Turbūt bent kartą per visą ilgą savo kontaktinių lęšių nešiojimo istoriją kiekvienam teko susidurti su šia „nesėkme“. Vos kelias dienas panešiotas ar svarbiu gyvenimo momentu įtrūkęs lęšis, kai po ranka nėra atsarginio, greičiausiai dažnam sukėlė ne tik riebių keiksmažodžių tiradą, bet ir nemažą stresą. Tad kaip apsisaugoti nuo kontaktinių lęšių įtrūkimo?
Neliesti nagais
Išsiimdami lęšį iš akies ar iš konteineriuko naudojame pirštus. Būtent šiuo momentu reikia būti ypač kruopštiems ir atidiems. Tai galioja ne tik ilgų nagų savininkėms – neatsargus, rodos, visai lengvas krepštelėjimas nagu per lęšį gali jį įplėšti. Didžiam grožio puoselėtojų nusivylimui, patariama nagus visada kirptis trumpai. Jeigu nėra galimybių (ar noro), bent jau lęšių išėmimui iš konteineriuko derėtų naudoti specialų pincetą.
Sulipus kraštams, lęšį atskleisti naudojant skystį
Jei taip nutiko, kad išėmus lęšį iš akies ar iš konteineriuko, sulipo jo kraštai, nereikėtų jų vienas nuo kito atplėšti pirštais. Jei lęšiai itin išsausėję, tai gali jį pažeisti. Geriausia lęšį vėl panardinti į konteineriuką su skysčiu arba tiesiog juo apšlakstyti pasidėjus ant delno ir palaukti, kol kraštai patys atšoks vienas nuo kito.
Laikyti lęšius drėgnai
Būtina visada išlaikyti lęšius drėgmėje – tam ir skirtas valomasis lęšių skystis, kuriame lęšiai užmerkiami nakčiai. Jei lęšiai sausėja būdami akyse, jų ir akių drėkinimui reikėtų naudoti specialius gaivinamuosius lašus.
Sklidinai pripildyti lęšių konteineriuką
Nereikėtų pagailėti lęšių skysčio, kai konteineriuke lęšiai užmerkiame nakčiai. Nepilnai pripildytame konteineriuke lęšiai gali išsausėti ir išimant juos įplyšti. Tad lęšių skysčio konteineriuke turėtų būti pripilta sklidinai.
Netrinti akių dėvint lęšius
Neretai užsimiršę patriname niežtinčią akį, kai joje yra kontaktinis lęšis. Šitoks neatsargus veiksmas gali įplėšti net ir akyje esantį lęšį. Tokiu atveju įtrūkęs lęšis gali sukelti ypač nemalonų akių sudirgimą, tad reikėtų vengti liesti akis, dėvint kontaktinius lęšius.
Ką daryti su įplyšusiu lęšiu?
Įtrūkęs lęšis jokiu būdu negali būti naudojamas toliau. Nelygus jo kraštas, susidaręs po įplyšimo, ne tik dirgins akį, keldamas svetimkūnio buvimo pojūtį, bet ir gali pažeisti pačią akies rageną. Pajutus, kad akyje esantis lęšis galimai įtrūko, jį būtina kuo greičiau išsiimti iš akies, siekiant išvengti rimtesnių pažeidimų.